VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

TEMEL FIKRASI GİBİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEMEL FIKRASI GİBİ
Abone ol
Perşembe’de üç yıl önce hizmete açılan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü binasında engelli rampası olmadığı gibi engelli asansörü olduğu halde o da çalışmadığından hizmet dışı.

Türkiye Değişim Partisi Engelliler Birimi Karadeniz Bölge sorumlusu  ve Ordu Engelliler Birimi Başkanı Levent Kumaşoğlu konu ile ilgili yaşadıklarını şöyle anlattı; Bakım hizmetini yürüttüğüm engelli arkadaşım Sadettin Beşeri  geçtiğimiz gün Perşembe Belediyesi’nin katkılarıyla Oksijen Tiyatro tarafından sahnelenen Perşembe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda halka açık olarak  gerçekleştirilen Aşkımızın Adı Fındık Tadı adlı tiyatro gösterisine  onun için değişiklik olur diye götürmeye çalıştım. Ancak binanın önüne gelince şaşırdık kaldık. Yeni olmasına rağmen binanın girişinde engelli rampası yoktu. Hemen girişteki  asansöre yöneldik ancak o da çalışmıyordu. Sorduk soruşturduk uzun zamandır arızasından dolayı hizmet dışı kalmış, yetkililer durumu üst makamlara yazmışlar ama bu zamana kadar arızası giderilmemiş ve de kısa zamanda giderilmesi de mümkün değilmiş.

 

BİLETİMİZ VARDI GİTMEDİK

Biz burada kurs gören genç arkadaşlar sayesinde güç birliği ile tekerlekli sandalyemizle merdivenlerden çıkıp içeri girdik ancak içeride biz başka bir sürprizle karşılaştık. Salonun içinde de merdivenlerin yanında da engelliler yine düşünülmemiş. Orada da engelli rampası yok. Yine insanların yardımıyla aşağıya sahne önüne indik üzüldük. Üç gün sonra aynı yerde Musiki Derneğimizin konseri vardı biletimiz olmasına rağmen aynı sorunları tekrar yaşamamak için gidemedik tabi. İlçenin içinde de aynı sorunları yer yer yaşıyoruz.  O özel arkadaşlarımızla havaların güzel olduğu günlerde ilçede gezerken yine kaldırımlara çıkmakta inmekte zorluklar yaşıyoruz.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

 

Hele Halk Eğitimi binasının durumu çok komik üç yıllık yeni bina ne içinde be de dışında  engelli rampası yok ve engelli asansörü uzun zamandır bozuk. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum lütfen bu özel insanların yaşamlarına katkıda bulunun. Onların da birer insan olduklarını unutmayın. Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.  Bunu lütfen unutmayalım.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RUSUMATA YAN BAKILMIYOR 3-0Önceki Haber

RUSUMATA YAN BAKILMIYOR 3-0

 135 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDUSonraki Haber

 135 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar