Ordu
DOLAR13.599
EURO15.4427
ALTIN795.03
reader

TENCEREMİZ KAYNAMIYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TENCEREMİZ KAYNAMIYOR!
Abone ol
Sol Parti Ordu İl Başkanı Turgay Bekgöz, “Yeni zam ve vergilerle hayat pahalılığı aldı başını gitti. Tenceremiz kaynamıyor!” dedi.

Sol Parti Ordu İl Başkanı Bekgöz şu açıklamayı yaptı: Türkiye krizde! Tek adam rejimi ülkemizi her alanda krize sürükledi. Ekonomi dikiş tutmuyor. Türk Lirası tarihin en büyük değer kaybını yaşıyor. Bu iktidar emekçi yoksul haklara baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir. Bu harami saltanatına son verelim. Bir avuç sömürücü zorba kamu birikimlerine el koyarak: derelerimizi, ormanlarımızı, kıyılarımızı yağmalayarak saltanat sürüyor. Yoksul halk ise, AKP’nin yani yöneten siyasi iradenin zamları ile boğuşuyor. Krizin faturasını ise yoksul halk ödüyor.

 

 

BİR YANDA SEFALET BİR YANDA SALTANAT

 

Yeni zam ve vergilerle hayat pahalılığı aldı başını gitti. Tenceremiz kaynamıyor! Köylü fındıkta, çayda, tütünde, sebzede, meyvede emeğinin karşılığını alamıyor. Esnaf siftah etmeden kepenk kapatıyor. Bu harami düzeni emekçi halka baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir.

 

 

MARKETE-PAZARA GİDİLEMEZ HALE GELİNDİ

 

Bir yandan işsizlik diğer yandan zam! Bu fiyat artışları çift haneli yüzdeliklerle gelmeye başladı. Son süreçte şekere yüzde 25 zam yapılırken, ekmeğe gelen zamlar yüzde 40’ları buldu. Petrol fiyatlarına gelen zamlar aldı başını gidiyor. Marketlere girilmez, pazara çıkılmaz duruma gelindi. TUİK verilerine göre az az 1,3 milyon kişi bir yıl ve daha fazla süredir iş bulamadı.1.5 milyon kişi ise iş bulma ümidi kalmadığı için iş bile aramıyor.

 

ARTIK YETER

 

İşçiler, emekçiler, yurtseverler, ilericiler, devrimciler birleşelim, birlikte mücadele edelim. Bu haramilerin saltanatına son verelim. Kaynakların bir avuç sömürücüye değil, halka aktarıldığı eşit bir ülke için mücadele edelim. Herkesin işinin, aşının, geleceğinin güvence altına alındığı, emeğin Türkiye’si için birleşelim ve mücadele bayrağını yükseltelim.

 

HARAMİLERİN SALTANATINA SON VERELİM

 

Emekçi halkın sömürülmediği, baskı ve zulmün olmadığı, insanların ayrıştırılmadığı; demokratik, laik ve kamucu bir ülke inşa etmek için birleşelim. Haramilerin saltanatına son vermek için birleşelim ve emekçi halkın Türkiye’sini kuralım.” ORDU OLAY

 

  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR’İN STANTLARINA BÜYÜK İLGİÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN STANTLARINA BÜYÜK İLGİ

TÜRKİYE BUGÜN YİNE FAKİRLEŞTİSonraki Haber

TÜRKİYE BUGÜN YİNE FAKİRLEŞTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar