Ordu
DOLAR18.6453
EURO19.317
ALTIN1052.0
reader

TERZİ FİKRİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TERZİ FİKRİ KABRİ BAŞINDA ANILDI
Abone ol
Fatsa’da ‘Terzi’ lakaplı belediye başkanı Fikri Sönmez ölümünün 37’nci yılında mezarı başında anıldı. 1979 ve 1980 yıllarında belediye başkanlığı yapan Terzi Fikri, Fatsa’nın Kabakdağı mahallesindeki mezarı başında anma etkinliklerine KHK ile görevlerinden uzaklaştırılanlar da katıldı.

KHK  (Kanun Hükmünde Kararname)  kararları ile görevlerinden uzaklaştırılan Ordu KHK Platformundan Fatih Günaydın, Birgül Çam ve Mahmut Şakar Fatsa eski Belediye Başkanı Fikri Sönmez'in ölüm yıldönümünde anma etkinliğine katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmen olarak görev yapan Dr. Fatih Günaydın, Fikri Sönmez'in mezarı başında,  çoğulculuğa vurgu yaparak, ''demokratik bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz'' diyerek sözlerine şöyle devam etti: ''Türkiye'nin yapısal sorunları Cumhuriyet tarihi boyunca pek çok sıkıntı ve mağduriyetlerin yaşanmasına sebep oldu ve oluyor. Dün Bediüzzaman'ın mezarını kaybedenler, Fikri Sönmez'in salasını yarıda bırakanlar, insanların cenaze namazını bile kılmasına engel olanlar he aynı sorumluluğa sahip olanlardır. Buradan Türkiye'nin yeni dönemde tüm bileşenleri ile birlikte demokratik çoğulcu bir yapı ile birlikte ileri bir demokrasiye sahip olacağı ve cumhuriyeti yeniden inşa edeceğine inanıyoruz. Buradan yakılan ateşin Türkiye'nin dört bir tarafına yayılacağını bekliyoruz ve inanıyoruz.'' dedi.

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın ise, Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden uzaklaştırılanların görevlerine iade edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, bunun kendileri açısından demokrasi mücadelesinin bir parçası olduğunu söyledi. Akın, ''Biz amasız-fakatsız KHK'lıların yanında olmaya çalıştık. Bizim temel düsturumuz, adaletsizliğe, hukuksuzluğa maruz kalan herkes ile beraber adalet arayışını ve mücadelesini birlikte yürütmekten yana bir siyaset izledik. Dolayısıyla KHK içerisinde farklı farklı siyasi eğilim olabilir. Ama bu ülkede birlikte yaşayacaksak, demokrasi istiyorsak, hukuksuz bir şekilde görevlerinden alınan insanların görevlerine döndürülmesi temel ilkemiz. Mevcut sistem içinde biz hukukun olduğuna inanmıyoruz. Hukuk tamamen siyasi erkin talimatlarıyla karar verdiğine inanıyoruz. KHK mücadelesi bizim ülkedeki demokrasi mücadelemizin bir parçasıdır. Arkadaşlarımızla her zaman dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz'' dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HABERİNİZ OLA PERŞEMBE’YE RENT A CAR AÇILDIÖnceki Haber

HABERİNİZ OLA PERŞEMBE’YE RENT A CAR AÇI...

ORÇEV: BİLİRKİŞİ HEYETİ DENİZ DOLGUSUNU UYGUN BULMADISonraki Haber

ORÇEV: BİLİRKİŞİ HEYETİ DENİZ DOLGUSUNU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar