Ordu
DOLAR13.4441
EURO15.2765
ALTIN765.56

TMO BÜLTEN YAYINLANDI AMA ALIM TARİHİNİ AÇIKLAMADI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO BÜLTEN YAYINLANDI AMA ALIM TARİHİNİ AÇIKLAMADI 
Abone ol
TMO resmi internet sayfasında yayınladığı bültende TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın fındık ile ilgili bazı açıklamalarına yer verdi ancak fındık alım tarihi ile ilgili bir bilgiye yer vermedi.      

O bülten şu şekilde: Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet Güldal, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık alım fiyatlarını açıklamasının ardından Karadeniz bölgesinde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Ağustos akşamı canlı yayında fındık alım fiyatlarını açıklaması sonrası Trabzon’a hareket eden Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet Güldal, 13 Ağustos sabahı TMO Fındık Alım Ekibiyle bir araya geldi. Fındık alım sürecine ilişkin son detayları gözden geçiren Genel Müdürümüz, alıma ilişkin görüşlerini personelimiz ile paylaştı. Alımların hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi için süreci bizzat yöneteceğinin altını çizen GÜLDAL, “Fındık alımlarımızı online olarak anlık takip edeceğiz. Personelimiz hem bilgili hem de teknik anlamda donanımlı, vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaşmadan TMO’ya fındığını satabilecek” değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra Dünya Fındık Haftası dolayısıyla düzenlenen ödül törenine katılan Genel Müdürümüz, burada Fındığa Değer Katanlar kategorisinde Kurumumuza verilen ödülü aldı. Tören üretici, üretici temsilcileri ve sanayiciye kadar geniş bir kesimi bir araya getiren bir etkinlik oldu.

İkinci gün Trabzon Ticaret Borsasınca düzenlenen etkinliğe katılan Genel Müdürümüz, burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile iyi tarım uygulamalarının yapıldığı örnek bahçede ilk hasadı gerçekleştirdi.

Hasat sonrası gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz, fındıkta Doğu ile Batı Karadeniz arasında dekarda büyük bir üretim farkı bulunduğuna dikkat çekerek şöyle dedi: “Bu gibi örnek bahçelerle Batıdan daha az verimli olan Doğu bölgesi farkı kapatabilecektir. Bahçedeki verim ne kadar artarsa, maliyette düşecektir ve dolayısıyla karlılıkta artacaktır. Türkiye’nin fındığı ne kadar çok olursa, ülkemizin ekonomik gücü, tarımsal ihracatı fındıktan dolayı daha çok artacaktır. Hem üreticimiz, hem bölge hem de ülkemiz kazanacaktır. TMO olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Fındığın kurumasından sonra alım işlemlerine hızlı bir şekilde hazırda bulunan alım depolarında başlayacağız. Üreticilerimizin her zaman yanındayız. TMO olarak tüm üreticilerimize her türlü kolaylığı göstereceğiz.”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da Türk fındığında yaşanan en büyük sorunlardan birinin verim ile kaliteyi arttırmak olduğu söyledi. Hisarcıklıoğlu; “Fiyattan daha çok bundan sonra odaklanmamız gereken şey fındıktan dönüm başına aldığımız verimi ve kaliteyi arttırmak olmalıdır. Bu konuda son yıllarda yapılan çalışmalar, gösterilen gayretler umut vericidir. Yeni bir fındık anlayışı, yeni bir fındık ekme ve ürün elde etme anlayışına doğru gidiyoruz. Bu da Türkiye’ye 2 milyar dolardan,6 milyar dolar gelire doğru götürecektir” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKŞENER’İN ORDU PROGRAMI BELLİ OLDUÖnceki Haber

AKŞENER’İN ORDU PROGRAMI BELLİ OLDU

TMO ACİLEN HAREKETE GEÇMELİSonraki Haber

TMO ACİLEN HAREKETE GEÇMELİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar