Ordu
DOLAR18.4767
EURO17.7074
ALTIN964.18
reader

TMO: FINDIK ALIMINI BİTİRMEDİK SAYIYI DÜŞÜRDÜK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO: FINDIK ALIMINI BİTİRMEDİK SAYIYI DÜŞÜRDÜK 
Abone ol
Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alımını bitirdiği şeklindeki haberler üzerine yazılı açıklama yaparak fındık alımın sürdüğünü iade etti.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarağından yapılan açıklama şu şekilde: Toprak Mahsulleri Ofisinin Fındık Alım Merkezlerinin kapatıldığına ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan tek taraflı ve yanlı haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

2006 yılından itibaren üreticilerimiz açısından piyasa koşullarının yanında alternatif bir pazarlama kanalı olarak görev yapan, uyguladığı şeffaf ve doğru alım kriterleri ile kaliteli ve sürdürülebilir fındık üretiminin yaygınlaşmasını sağlayan TMO, 2021 yılında da 23 Ağustos tarihi itibarıyla alımlarına başlamıştır. TMO alım yoğunluğuna bağlı olarak 50'ye kadar çıkan ekip sayısı ve 1.000’in üzerinde personeli ile alımlarını özveriyle devam ettirmiştir.

SAYEMİZDE FINDIK FİYATI YÜKSELDİ

Kurumumuzun alımlarına başlamasına paralel olarak piyasada 23-24 TL/kg olan piyasa fiyatları etkin alım politikasıyla üreticimizin lehine 29-30 TL/kg’a kadar çıkmıştır. Piyasa fiyatlarının yükselmesiyle üreticilerimizin TMO alım noktalarına olan yönelimi azalmış ve daha çok serbest piyasada ürünlerini değerlendirmeye başlamışlardır.

13 NOKTADA ALIM SÜRÜYOR

Kurumumuzca piyasa şartları ve randevu durumları göz önünde bulundurularak alım noktalarımız yeniden değerlendirilmiştir. Bu kapsamda TMO ekip sayısının merkez noktalarda olacak şekilde 13’e düşürülmesine karar verilmiştir. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından piyasalar yakından takip edilmekte olup ihtiyaç duyulması halinde ilave tedbirler alınabilecektir. Üreticilerimizin yazılı ve görsel yayın organları ile sosyal medyada yer alan spekülatif haberlere itibar etmemesini önemle rica ederiz.” ORDU OLAY

ORDU’DA 3 MERKEZ AÇIK 

TMO Ordu’da ise alam merkezi sayısını 3’e düşürdü. Buna göre TMO ikinci bir karar alınıp uzatılmaması durumunda 1 Ocak 2022’ye kadar Altınordu, Ünye ve Fatsa’daki merkezlerinde fındık alımına devam edecek.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SGK PRİM BORCUNU ÖDEYEREK YILLIK 12 MİLYON TL KARA GEÇECEĞİZÖnceki Haber

SGK PRİM BORCUNU ÖDEYEREK YILLIK 12 MİLY...

HAMSİ FİYATI İKİYE KATLANDI: 35 TLSonraki Haber

HAMSİ FİYATI İKİYE KATLANDI: 35 TL

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar