Ordu
DOLAR13.6541
EURO15.2112
ALTIN787.1
reader

TMO GENEL MÜDÜRÜ NE YAPMAK İSTİYOR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO GENEL MÜDÜRÜ NE YAPMAK İSTİYOR?
Abone ol
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “TMO’nun aralık ayının sonuna kadar fındık alım kampanyasını sürdüreceğini ifade eden Genel Müdür Ahmet Güldal, bu açıklamasıyla ne demek istemiş ve kimlere ne mesaj vermiştir? Serbest piyasanın diken üstünde olduğu bir sezonda yapılan bu açıklama büyük bir gaf ve talihsizliktir.” dedi.

Karan, yaptığı açıklamada, devlet memurlarının son derece spekülatif bir ürün olan fındıkta ilgili açıklama yaparken, aklı selim davranarak, piyasayı bozacak ifadelerden uzak durması gerektiğini ifade etti. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın ofisin yılbaşında fındık alımlarını sonlandıracağı yönünde mesaj vermesinin üretici adına son derece talihsiz bir açıklama olduğunu kaydetti.

BU AÇIKLAMA FINDIK BARONLARINA HİZMET EDER

Genel Müdür Güldal’a “TMO yılbaşından sonra fındık almayacak mı?” diye soran Karan, TMO’nun piyasadan çekilmesi halinde serbest piyasada fındık fiyatlarının tepetaklak olacağını, fındık baronları ve tekelci firmanın ekmeğine yağ sürüleceğine dikkat çekti.

Karan, üreticinin elinde bir kilogram fındık kalana kadar TMO’nun piyasada olması gerektiğinin altını çizerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından devlet adına fındıkta müdahil alımla görevlendirilen Toprak Mahsulleri Ofisi, tekele karşı üreticinin sığınacağı tek liman ve tek sigortadır. TMO bugün piyasada olmasaydı, bugün fındığımızın kilogramını 20 liraya satamazdık. TMO artık fındıkta olmazsa olmaz bir aktördür. TMO yöneticileri de bunun bilincinde hareket ederek, piyasayı bozacak davranış ve beyanlardan uzak durmalıdır. Üreticiye ve fındığa zarar veren kim olursa olsun karşısında bizi bulacaktır. TMO’nun Aralık ayının sonuna kadar fındık alım kampanyasını sürdüreceğini ifade eden sayın Genel Müdürü Ahmet Güldal, bu açıklamasıyla ne demek istemiş ve kimlere ne mesaj vermiştir? Serbest piyasanın diken üstünde olduğu bir sezonda yapılan bu açıklama büyük bir gaf ve talihsizliktir. Bu açıklamanın acilen düzeltilmesini, TMO’nun sonuna kadar fındık üreticisinin yanında olduğunun kamuoyuna deklare edilmesini bekliyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere fındık bölgesi milletvekillerine de seslenen Karan, TMO’nun fındık alım kampanyasına yılbaşından sonra da devam edeceğinin açıklanmasını istedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GELECEK MESLEK LİSELERİNDEÖnceki Haber

GELECEK MESLEK LİSELERİNDE

Kuru gıda satın alınacakSonraki Haber

Kuru gıda satın alınacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar