Ordu
DOLAR19.1743
EURO20.952
ALTIN1221.5
NATURİMMUN

TMO’DAN ALÇAK FİYAT!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO’DAN ALÇAK FİYAT!
Abone ol
Aylar sonra fındık fiyatının yükselme eğilimine girdiği bu günlerde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 61 liradan fındık satışına çıktığını açıkladı. Fındık Ordu’da 62 Giresun’da 64 TL’den serbest piyasada satılıyordu.  

TMO tarafındın Kabuklu Fındık Satışlarımız Başlamıştır başlıklı açıklamada şu bilgilere yer verildi: Tarımsal ihracatımızın en önemli kalemlerinden biri olan kabuklu fındık ihracatının kesintiye uğramaması ve piyasaların düzenlenmesi ile birlikte ülkemiz ve bölge ekonomisine katkı sağlamak için Kurumumuz stoklarında bulunan kabuklu fındıkların bir kısmı satışa açılmıştır.

Samsun ve Kocaeli Başmüdürlükleri Stoklarımızda bulunan 2021 yılı mahsulü 20.000 ton levant Trabzon ve Ordu Stoklarımızda bulunan 2022 yılı mahsulü 5.000 ton levant kalite kabuklu fındıklar ve Giresun Başmüdürlüğü stoklarında bulunan 2022 yılı mahsulü 3.000 ton Giresun kalite kabuklu fındıklar %50 sağlam iç fındık esasına göre KDV hariç olmak üzere peşin bedel mukabilinde talep toplama yöntemi ile satışa açılmış olup satış fiyatlarımız; 2021 mahsulü Levant kalite kabuklu fındıklar için 58,00 TL/Kg, 2022 mahsulü Levant ve Giresun kalite kabuklu fındıklar için 61,00 TL/Kg, olarak uygulanacaktır.

Numune talep edilmesi halinde KDV dâhil 65,00 TL/Kg fiyattan en az 5 kg olacak şekilde karşılanacaktır. Firmalar talep ettiği ürün miktarına karşılık gelen bedelin %10’unu TMO hesaplarına yatırdıklarına dair dekont ile birlikte 07.02.2023 tarihi mesai bitimine kadar ürün almak istedikleri Başmüdürlüğümüze yazılı olarak müracaatta bulunacaklardır.

Satışlar; Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun ve Kocaeli Başmüdürlüklerince yapılacaktır. Satışlar ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim bilgileri ile irtibata geçilebilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’NUN FINDIK ÜRETİMİNDE ADI VAR İHRACATINDA YOK! Önceki Haber

ORDU’NUN FINDIK ÜRETİMİNDE ADI VAR İHRAC...

YENİ ÇARŞI ESNAFI 3 ŞUBAT’TA YENİ DÜKKANLARINA KAVUŞUYORSonraki Haber

YENİ ÇARŞI ESNAFI 3 ŞUBAT’TA YENİ DÜKKAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar