Ordu
DOLAR18.6459
EURO19.6741
ALTIN1078.8
reader

TMO’YU ZİYARET ETTİ ZİRAAT ODASININ ELEŞTİRİLERİNE KARŞILIK VERDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO’YU ZİYARET ETTİ ZİRAAT ODASININ ELEŞTİRİLERİNE KARŞILIK VERDİ
Abone ol
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), Ordu Merkez’deki Fındık Alım Noktasını ziyaret ederek üstü kapalı bir şekilde Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’nın TMO’ya yönelik eleştirilerine karşılık verdi. 

Ziyarette fındık alımının her aşamasına şahitlik ettiklerine dikkat çeken Başkan Şanlıtürk, yaptığı açıklamada; “MHP olarak TMO’ya tam destek veriyoruz. Bugün burada numune alımından, nem ölçmeye, randımana kadar her aşama kamera kontrolünde yapıldığına şahit olduk. Gördüğümüz; Fındık Üreticisi hemşerilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisinin Fındık alım kriterlerine harfiyen uymakta ve iyi kurutulmuş fındıklar güzel randıman gelmektedir. Bizim şahitlik ettiğimiz fındık numuneleri 54 randıman civarında geldi. Hemşerilerimizle yapmış olduğumuz sohbette hemşerilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisi‘nden memnuniyetlerini dile getirdiler” dedi.
 

DEVLET VE MİLLET HEP BİR TARAFTAYIZ
 

TMO’nun 17 noktada Fındık alımına devam ettiğine de dikkat çeken Başkan Şanlıtürk; “Bu alımlar hızlı bir şekilde devam ettiği müddetçe serbest piyasada Fındık fiyatları sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu fiyatlara yaklaşacaktır. Üretici, Ziraat Odaları, Tüccar, Sanayici, İhracatçı, TMO, kısacası Devlet ve Millet olarak hep bir taraftayız. Hepimizin amacı; stratejik bir ürün olan Fındıktan yıllık gelirimizin 2,5 milyar $’ın çok daha fazla üzerine çıkarmaktır” diye konuştu.


TMO’NUN KURUMSAL SAYGINLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

TMO’nun kurumsal saygınlığına çok önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Şanlıtürk; “Kamuoyunda kurumlarımızın saygınlığını zedeleyecek, ayaklar altına alacak açıklamaları doğru bulmuyorum. Söyleyecek sözü olan bu tekelci firmadan başlamalıdır. Diğer konular hedef saptırmadır, havanda su dövmedir. Fındık da ki en büyük sorun tekelci firmadır. Gördüğüm en büyük sorun ise yurtdışında farklı ülkelerden Fındık bahçeleri oluşturan bu firmanın bizim ülkemizde bahçelere kadar inip üretime müdahale etmesidir. Bir an önce bu tekelci firmaya bahçelerimizden el çektirilmeli ve sadece alıcı konumunda tutulmalıdır” şeklinde konuştu.
 

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR


Başkan Şanlıtürk, açıklamasının sonunda ise; “2022 Yılı fındık sezonunda Fındık fiyatı için sayın cumhurbaşkanımıza, düzenli alımlar için de başta, TMO Genel müdürü Ahmet Güldal ve Ordu Baş Müdürü Mehmet güney olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye de konuştu.

AKÇA NE DEMİŞTİ?

TMO Ordu Müdürü Mehmet Güney’i hedef alan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “3 ay sonra emekli olacağım diye kuruma sahip çıkmıyorsunuz. Gelene gidene bağırıp hakaret ediyorsunuz.” demişti. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ORDU’YA GELİYORÖnceki Haber

CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ORDU’...

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN AKDOĞAN’A TEŞEKKÜRSonraki Haber

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN AKDOĞA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar