Ordu
DOLAR9.6119
EURO11.1919
ALTIN555.02

Tomakin’den Adıgüzel’e Cevap:  YALANCISINIZ, YALANCISINIZ, YALANCISINIZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tomakin’den Adıgüzel’e Cevap:  YALANCISINIZ, YALANCISINIZ, YALANCISINIZ
Abone ol
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, bit TV programında tamamen fındık üreticisini koruyan, fındık üreticisinin menfaatine yapılan bir açıklamayı eğip, büküp sonra buradan kendisine siyasi bir rant çıkarmaya çalışan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in yaptığı açıklamasının üreticiyi yanıltarak, üreticinin aklını bulandırmaktan başka bir şey olmadığını ifade etti.

Tomakin, “Genel Başkanınız gibi yalancısınız, yalancısınız, yalancısınız, yalan üzerinden fındık üreticisinden oy devşirmeye çalışıyorsunuz, ama bilin ki ,yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış misali sizinki yatsıyı beklemeden erkenden yanıyor, ” yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” milletimiz açıkça sizin yalanlarınızı görüyor.” dedi.

İHTİYAÇ OLURSA YENİDEN SÜRE UZATIMINA GİDERİZ

Tomakin şöyle konuştu: TV programımızda fındık üreticisini korumak adına Hükümet olarak TMO’yu devreye sokarak üreticinin hak ve menfaatlerini serbest piyasanın inisiyatifine bırakmadığımızı, beklentinin 18 TL, olmasına rağmen 22,5 TL. gibi fiyat vererek üreticinin memnun olduğunu, bu şartlarda serbest piyasada fındığın 25, 26, TL’yi gördüğünü , ama Hükümetimizin alım süresini 30 Nisan’a kadar uzattığını 22,5 TL’den fındığı alacağını, depolarımızın açık olduğunu , görevlilerimizin hazır beklediğini , 30 Nisan’dan sonra ise fındığın serbest piyasa ederinde fiyatının düşecek mi ? yükselecek mi ? bilinmediğini üreticilerimizin fındıklarını eğer satacaklarsa 30 Nisan’a kadar TMO ya vermelerini istedik. Üreticilerimizin isteği doğrultusunda, ihtiyaç olması halinde yeniden süre uzatımına gideriz, size mi kaldı bu işler, size kalsa başaramazsınız zaten ifadelerini kullandı.

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN

Bunun tehdit neresinde, bunun ihanet neresinde, bizi dinleyen seyircilerimizde şahit oldu ki, biz üreticimizi tehdit etmedik. Yalan 1, asla imasını dahi yapmadık ayağınızı denk alın demedik. Yalan 2, TMO fındık alamayınca bizi kullanıyormuş açıklama yaptırıyormuş. Yalan 3, ihanetmiş açıklamamızın hiçbir yerinde fındık üreticisini rencide edici veya fındığını piyasanın altında satması istenmemiş aksine 22,5 TL’ye TMO’ya satması istenmiştir. Yalan 4, bize ne falanca tüccarın don açıklamasından. Yalan 5, işiniz gücünüz yalan. Biz ise üreticiyi koruruz.

BU AZİZ MİLLETİN KANINI EMDİNİZ

Engerekte , yılan da sizsiniz.  Daha da ekleyelim, kan emici vampirsiniz. Bu aziz milletin kanını emdiniz.  Bu milletin yakasından düştükten sonra bu aziz millet kendine geldi. Size niye iktidar yüzü göstermiyor sanıyorsunuz, kaç yıl oldu siz iktidar olmayalı. İki elinizi başınızın önüne eğip hiç düşünmüyor musunuz? Seçimle gelemiyorsunuz, yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali AK Parti ile 15 seçim kaybettiniz. Bu ders size yetmiyor mu? Çünkü ihanetin alasını sizin zihniyetiniz yapıyordu fındığa, tarım ürünlerine.  Ekmek karne ile veriliyor, millet açlıktan kırılırken o sizin zihniyet arpa, buğdayları depolarda küfletip denize döküyordu, millet aç perişan olmuş kime ne, fındıktan en son bahseden siz olmalısınız. Üreticiyi balık hafızalı mı zannediyorsun nedir sizdeki bu kibir abideliği, sizin CHP zihniyeti zamanında fındık 1dolar bile etmiyordu, 90 Sent’ti. Nasıl olsa unuttu üretici atayım bol keseden öyle mi, yok öyle yağma.  Aslı hu, nesli hu, sizin aslınız böyle.  Fındığı da depolarda çürütüp sonra soya ya yağlığa veren sizin zihniyet, görev zararı yazdırarak devleti zarara sokan sizin zihniyet, FKB’yi arpalık yapıp zarar ettiren sizin zihniyet. Daha sayayım mı, yalancılıklarınız saymakla bitmez ki. Çünkü sizin aslınızda neslinizde böyle ne diyelim. Siz şov yapmak adına yalan üstüne yalanlarınızla üreticimizi kandıracağınızı mı zannediyorsunuz ? Hadi oradan, hadi oradan, başka kapıya buradan sana ekmek çıkmaz.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU’DAN 15 MİLYON LİRALIK DEV DESTEK PAKETİÖnceki Haber

ALTINORDU’DAN 15 MİLYON LİRALIK DEV DEST...

ÖZDAĞ’DAN ŞAHİN’Lİ İSTİFA GEREKÇESİ  Sonraki Haber

ÖZDAĞ’DAN ŞAHİN’Lİ İSTİFA GEREKÇESİ  

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar