Ordu
DOLAR18.4873
EURO17.7121
ALTIN965.81
reader

TÖRENLERLE VE MEVLİT OKUTULARAK ANILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÖRENLERLE VE MEVLİT OKUTULARAK ANILDI
Abone ol
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında düzenlenen törenlerle ve mevlit okutularak anıldı.

Ordu Valiliğince düzenlenen anma programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye mahallesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Atatürk Anıtı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Beytullah Selman, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun,  protokol mensupları, daire müdürleri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulmasıyla başlayan törende, saat 09.05 geçerken çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından, Ordu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı, Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM)’nde gerçekleştirildi.

OKSM’de yapılan programa, Vali Tuncay Sonel,  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, daire müdürleri, askeri erkan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programında bir konuşma yapan Ordu Lisesi Tarih Öğretmeni Muzaffer Köksal, ”Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile evrensel bir kişidir. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan Yüce Önder, yüzyıla değil bin yıla damgasını vurmuştur. Yüzlerce yılda bile başarılması zor olan eylemleri kısacık yaşamına sığdırmıştır” diye konuştu.

Programda, daha sonra ödül törenine geçildi. 10 Kasım Atatürk’ü anma programı dolayasıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş tarafından ödülleri verildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 83. yıldönümü nedeniyle düzenlenen program, Ordu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp, sunduğu “Seni Hatırlıyoruz” adlı oratoryo gösterisinin ardından sona erdi. Büyük beğeni ile izlenen oratoryonun son bölümünde Vali Tuncay Sonel, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi'ndeki programın ardından Atik İbrahim Paşa Cami(Orta Camii)'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi. Mevlid-i Şerif programında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz, ebediyete irtihal etmiş gazilerimiz, yad edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VONA DA ATASINI ANDIÖnceki Haber

VONA DA ATASINI ANDI

ORDU’DA 09.05’TE HAYAT DURDU  Sonraki Haber

ORDU’DA 09.05’TE HAYAT DURDU  

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar