Ordu
DOLAR15.9175
EURO16.8403
ALTIN942.65
reader

TÜNEL YOKSA GEÇİŞ DE YOK!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜNEL YOKSA GEÇİŞ DE YOK!
Abone ol
Gölköy-Gürgentepe-Ulubey karayolunda Dokuzdolamaç mevkiinin tünel, Ulubey-Sayacabaşı arasının viyadük ile geçilmesi için sivil toplum örgütleri çağrıda bulundu. 

TÜNEL TİCARETİ DE CANLANDIRIR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin: İlçe merkezlerinin şehir merkezine hızlı, güvenli ve konforlu ulaşımının sağlanması gerek. Ordu’nun ticareti bu ilçelerle ayakta durur. Bu nedenle yapılan yol çalışmaları kalıcı olarak yapılmalıdır. Günü kurtarmak olmamalıdır. Bu tünel sadece ulaşımı kolaylaştırmayacak.

 

TARTIŞMAYA GEREK YOK TÜNEL ŞART

Ordu Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek: Ordu’nun en büyük sorunu ilçeleriyle olan ulaşım sorunu. Ulubey-Gürgentepe-Gölköy hattı Ordu için çok önemli bir güzergâh. Bu yolun en kısa zamanda standardı yükseltilmelidir. Tartışmasız bu yolun Dokuzdolambaç geçişi mutlaka tünelle yapılmalıdır.

 

BEKLENTİMİZ TÜNEL TALEBİMİZ TÜNEL

Gürgentepe Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Uğur: Gürgentepe’nin en büyük sorunu ulaşım. Coğrafi şartlardan dolayı çok zorluk çekiyoruz. Günübirlik Ordu’dan Gürgentepe’ye gelen, Gürgentepe’den Ordu’ya giden memurlar var. Yolculuk adeta eziyete dönüşüyor. Devletimizden beklentimiz tünel.

 

GÜZEL ÖRNEKLERİN BİRİ DE BURASI OLMALI 

Gölköy Muhtarlar Derneği Başkanı Hamza Günay: Biz Ordu’suz, Ordu da Gölköy’süz yapamaz. Dolayısıyla ulaşım en rahat, konforlu, hızlı şekilde yapılmalıdır. Türkiye’de ulaşım alanında çok güzel yatırımlar oldu. Bu nedenle Gölköy-Ulubey arasına geçişimiz kesinlikle tünelle olmalıdır.

 

TÜNEL ARTI BİR DEĞER KATAR

Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin: Tünel ile geçilebilirse yolun bu zamana kadar yapılan kısmına mesafeden ziyade artı bir değer katar. Bizim en zorlandığımız yer bu bölüm. Psikolojik olarak da bu yolu kullanan herkes rahatlar. Herkes yola çıkmadan önce o bölümün endişesini içinde taşıyor. Bu bertaraf edilmiş olur.          

 

EN TEMEL HAKKIMIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ

Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ: Bizim en temel isteğimiz bu. Biz bu yolu tünel ve viyadükle geçmek istiyoruz. Altınordu’da yoğun bir Gölköylü yaşıyor. O nedenle bu istek bizim temel hakkımız diye düşünüyoruz. Ayrıca bizim Ulugöl’ümüz var. Buraya ulaşım kolay, rahat ve zahmetsiz olmalı ki biz turizm pastasından pay alabilelim.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
OBB’DEN SOKAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİÖnceki Haber

OBB’DEN SOKAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi çöp poşeti alacaktırSonraki Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi çöp poşeti al...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar