Ordu
DOLAR15.9211
EURO16.8833
ALTIN944.93
reader

TÜRESİN MÜLDÜR’ÜN VASİYETİ YAŞIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRESİN MÜLDÜR’ÜN VASİYETİ YAŞIYOR
Abone ol
Perşembe’nin Mersin Limanında Erdal Müldür, bir düğün konvoyundaymış gibi seri bir şekilde aracının kornasına basarak limana girdikten sonra aracını etrafında biriken köpeklere et vererek besliyor. Son 3 yıldır düzenli bir şekilde bu beslemeyi yapan Erdal Müldür’ün bu davranışının hikayesi ise biraz farklı.  

Ordu Olay’a konuyla ilgili bilgi veren Erdal Müldür, “Aslında ben bu eşleri pek bilmem ancak rahmetli Türesin Müldür’ün vasiyetini yerine getirmeye çalışıyorum. Türesin Amca buradaki kedi-köpekleri beslerdi. Yaklaşık 3 yıl önce ölmeden önce de bana vasiyet gibi söyledi: Oğlum günlük 5-10 lira seni batırmaz. O vefat ettikten sonra ben de onun bu işini üstelendim. Ben tek değilim tabii ki. Başka para veren insanlar da var. Bunları bir araya getirerek inek-tavuk kemiği alıyorum. Buradaki, Fener’deki kedi-köpekleri besliyorum.” dedi.

 

 

ONLARIN KARNI DOYUYOR BEN MUTLU OLUYORUM

Korna konusuna da değinen Müldür, “Buraya gelmeden önce de aracımın kornasını sıklıkla çalıyorum. Bu onlarla aramızda bir şifre oldu. Ben zaman kornaya basmaya başlasam onlar da bir araya geliyor. Ben bütün bu işleri yaparken mutlu oluyorum. İçime tarifi güç bir huzur ve sıcaklık doluyor. Kendimi sanki buradaki kedi-köpekleri değil de bütün dünyayı doyurmuş, açta-açıkta hiç kimseyi koymamış gibi hissediyorum. Kazadan beladan da koruduğuna inanıyorum. İşin açıkçası hislerimi anlatmak güç benim için.” diye konuştu. 

 

BİR KAP YEMEK KİMSEYİ BATIRMAZ

 

“Aslında benim maddi durumum çok da iyi değil ama yine de yapıyorum.” diyen Müldür, “  İçimizden geliyor. Ben herkese de çevrelerindeki hayvanlara sahip çıkmalarını öneririm. Bunlar da çıkar menfaat yok. Her şey samimi, içten, doğal ve harbi. Burada yapmacık hiçbir şey yok. Birkaç kap yemek kimseyi batırmaz. Gerçekten de 5-10 lira kimseyi batırmaz. Bir de ben bunlara yapılan iyiliğin geçtiğini de düşünüyorum. Çünkü bunlar tamamen masum varlıklar. Her birinin ayrı karakteri ayrı bir güzelliği var.” şeklinde konuştu.

 

Müldür, kendisine vasiyet edildiği gibi günü birinde kendisinin de bu işi gelecek kuşaklara vasiyet etmeyi düşündüğünü sözlerine ekledi. ORDU OLAY                                              


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘EŞİMİ BİLEREK YAKMADIM’Önceki Haber

‘EŞİMİ BİLEREK YAKMADIM’

AKKUŞ’TA 13 TON TOHUM DAĞITILDI Sonraki Haber

AKKUŞ’TA 13 TON TOHUM DAĞITILDI 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar