Ordu
DOLAR9.3262
EURO10.8677
ALTIN534.44

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN EŞİTLİĞE KARŞI ORTAK HAREKET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN EŞİTLİĞE KARŞI ORTAK HAREKET
Abone ol
Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından yürütülen “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” Projesinin ikinci Bölge Toplantısı” Ordu’da yapıldı.

Türkiye’de yaşanan pandeminin getirdiği ağır koşullar nedeniyle yoğun olarak dijital ortamlarda sürdürülen projenin bundan sonra her bölgede   yüz yüze ve birlikte sürdürülmesi planlandı ve Ordu Bölge toplantısı Anemon Otel’de gerçekleştirildi.

PROJE ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Projenin ikinci bölge toplantısı Amasya, Erzurum, Gümüşhane, Ordu ve Trabzon illerinden gelen çeşitli kadın örgütlerinin katılımıyla yapıldı. 35 ilde sürdürülen proje faaliyetlerine 167 hak temelli çalışan kadın örgütü katıldı. Eğitim, eylem planı hazırlama, kapasite artırma çalışmaları yanında, yerel örgütlerle deneyim paylaşımı, birlikte düşünme, birlikte çalışma heyecanı yaşandı.  

2022 HAZİRANA KADAR SÜRECEK

Türk Kadınlar Birliği Derneği tarafından proje ile ilgili şu açıklama yapıldı:  Proje ile ulusal ve uluslararası yasal güvencelerin hayata geçirilmesine katkı verilmesi amaçlanıyor. Yerellerde bu amaca yönelik gerçekleştirilen faaliyetler, ilgili kesimler ile iletişim ve iş birliğinin gelişmesini de sağlayacak. Öte yandan gerçekleştirilecek bu faaliyetler hedef illerdeki sivil toplum örgütlerinin yerellerindeki kurum ve karar verme mekanizmalarıyla tanışmalarına vesile olarak, katılımcılık açısından da önemli bir artı değer sağlayacaktır.

Proje çalışmaları Haziran 2022 yılına kadar devam edecektir.”

PROJE NE AMAÇLIYOR?

Türk Kadınlar Birliği, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, cinsiyete dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması bakımından son derece önemli ulusal ve uluslararası hukuki güvenceler sağlayan sözleşmeler ve mevzuatın yaygınlaştırılması, farkındalığın artırılması ve uygulanmasının sağlanması amacıyla, AB Delegasyonunun desteğiyle, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin de ortak olarak katkı verdiği “Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz” Projesini 2020 Ocak ayında başlattı. Bu kapsamda  kadına yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadelede uluslararası sözleşmelerin ve ilgili ulusal mevzuatımızın tanınırlığını ve uygulanmasını sağlamak için yerellerdeki aktörlerin farkındalığının artırılması, sözleşmelerin/yasaların hayata geçirilmesini sağlayacak izleme ve savunuculuk becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SODİMER'in "Anne Baba Okulu" Ordu'daÖnceki Haber

SODİMER'in "Anne Baba Okulu" Ordu'da

AHMET ÖZHAN ORDU’YA GELİYOR Sonraki Haber

AHMET ÖZHAN ORDU’YA GELİYOR 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar