Ordu
DOLAR15.5489
EURO16.2164
ALTIN897.54
reader

‘TÜRK MODERNLEŞMESİ VE CUMHURİYETİN EKONOMİ POLİTİKALARI’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘TÜRK MODERNLEŞMESİ VE CUMHURİYETİN EKONOMİ POLİTİKALARI’
Abone ol
Ordu Mali Müşavirler Odasında 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinliği Kapsamında “Türk Modernleşmesi Ve Cumhuriyetin Ekonomi Politikaları”  Konulu panel düzenlendi.

Panele Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, 24. Dönem Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Erdoğan Akyürek, Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Önceki Dönem Baro Başkanı Kenan Çebi, Prof. Dr İlhan Ekinci, Hikmet Pala, meslek mensupları ve davetliler katıldı.

Panelin açış konuşmasında Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; Aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bu günde ilkeleriyle ve yaptıklarıyla anıyoruz. Balkan savaşlarından itibaren son on yılını savaşlarla geçen bir ülke de, üretimin %95 ‘i tarımsal ürün ve kendi kendini doyuran, demir yolları kullanışsız, karayolları yok denecek kadar az, limanları yabancıların elinde sanayi kuruluşu olmayan yokluklar içerisinde bir ümit yaratan Mustafa Kemal Atatürk bizler için aydınlığa, çağdaşlığa, açılan kapıdır, umuttur.” dedi.

Önceki Dönem Baro Başkanı Av. Kenan Çebi; ‘‘Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ben bildiğimden bu yana cumhuriyetin kendilerine yüklemiş oldukları görevi en iyi yapanların başında gelmektedir. Kendilerine huzurunuzda bir kere daha şahsım ve üyesi olduğum Baro adına teşekkürlerimi iletiyorum.’’ diye konuştu. 

Prof. Dr. İlhan Ekinci şöyle konuştu: Atatürk, her askerde olmayan bazı özellikleri vardır Mustafa Kemal Atatürk’ün iyi bir devlet adamıdır.  Zeki kararlı çalışkan ve son derece donanımlı bir insandır. Hiçbir hükümdar bu ikil devlet anlayışına yapıya son veremedi bunu Mustafa Kemal Atatürk yaptı. Ve inkılapların büyüklüğünü seçiciliğini en çok burada görürüz.”

Hikmet Pala ise şunları kaydetti: “Atatürk kaybettik fakat anmaktan öte anlamaya çalışmak için çalışmalar yapmak gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ü sahiplenmek ve anlamak gerekiyor, bunun için çabalamalı ve çalışmalıyız. Bize verdiği mesaj çok önemli. Atatürk bir tarihsel sürecin doğurduğu fikirsel yapıdır.

Panel sonrasında Önceki Dönem Ordu Baro Başkanı Kenan Çebi’ye plaketini Oda Başkanı Bahadır Baş, Prof. Dr. İlhan Ekinci’ye plaketini Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel ve Hikmet Pala’ya Ulaş Tepe takdim etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SEVMEDEN, KENDİNİZİ TANIMADAN, BÜYÜKLERİ ÖRNEK ALMADAN OLMAZ! Önceki Haber

SEVMEDEN, KENDİNİZİ TANIMADAN, BÜYÜKLERİ...

FINDIK HIRSIZLARI 2,5 AY SONRA OLSA DA YAKALANDISonraki Haber

FINDIK HIRSIZLARI 2,5 AY SONRA OLSA DA Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar