VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1091
EURO18.2174
ALTIN1016.7
reader

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ EŞTEN HARİKA BİR KİTAP

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRKÇE ÖĞRETMENİ EŞTEN HARİKA BİR KİTAP
Abone ol
Türkçe Öğretmeni Alev ve Volkan Dönmez çiftinden çocuklara değerli bir armağan olan ‘Altın Post Macerası’ adlı kitap serisi raflarda yerini aldı.

Alev Dönmez, Perşembe Atatürk Ortaokulu; eşi Volkan Dönmez ise Gazi Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Perşembe’nin has evladı. Hal böyle olunca  çocuklar için bir kitap serisi doğuyor. ‘Şehir Efsaneleri - Altın Post Macerası’ yeni çıkan imzalı kitaplarıyla gazetemiz Vona bürosunu ziyaret eden iki uyumlu eşlerden yazar Alev Dönmez duygularını şöyle anlattı: “Kitabımız  Perşembe’mizi anlatan bir kitap. Perşembe’de geçen Altın Post macerası anlatan ve bunun dışında da Perşembemizi tanıtan bir kitap. Yason Burnu’nu, Hoynat Adası’nı, bisiklet yolundan, Aktaş’tan bahseden bir macera kitabı oldu. 8-12 yaş arası çocuklarımıza hitap ediyor.  Anne, babaların da güvenle okutabileceği ve çocuklara çok şey kazandıracağına  düşündüğümüz  değerler eğitimini içine alan güzel bir macera kitabı oldu. İkimiz de çok heyecanlıyız. Velilerimizin zaten  kitap seçimlerinde dikkat etmeleri gerekir. Öğretmen olan  yazarların kaleminden çıkan kitabı daha güvenle alabileceklerini düşünüyorum. Özellikle buradan aileleri de uyarmak isterim. Mutlaka çocuklarınıza bilgilerinizin olduğu kitapları seçin. Gerçekten güvendiğiniz yazarların kitaplarını okutun. Kitabımızı çocuklarımıza ve bütün velilerimize tavsiye ediyoruz.

Çocukların güvenle okuyacağı bir kitap oldu

Yazar Alev Dönmez öğretmenin eşi kitabın diğer yazarı Gazi Ortaokulu Türkçe öğretmeni   Volkan Dönmez ise duygularını şöyle dile getirdi: “Bu kitabımızla biz Türkiye’deki  bütün  şehir efsanelerini ele alacak bir seri  planladık ama ilk kitabı Perşembeye ayırdık. Çünkü Perşembe’de argonot efsanesi  adı ile bilinen, çokça merak edilen ve dünyada da çok ilgi uyandıran bir efsane var. Bu efsaneyi anlatmaya çalıştığımı kitabımız bir çocuk kitabı. Öncelikle amacımız Perşembe’mizi tüm Türkiye’ye tanıtmak ve Argonot efsanesi yaymak. Aynı zamanda ilçemizin turizmine katkıda bulunmak için bu kitabı eşimle birlikte yazdık. Çocukların güvenle okuyabileceğine inanıyoruz.  Tabi ki  en başta Perşembelilerden  destek ve ilgi bekliyoruz. Umarım onlar da bu kitaba sahip çıkarlar.

Perşembe’nin tanıtımına katkı sağlayacak

Volkan Dönmez sözlerinin devamında, “Kitabımız 112 sayfa. Hazırlık çalışmalarımız, araştırma ve yazma  süremiz  üç ayı buldu. Çocuklarımızın anlayabileceği tarzda yazdık. Çok ilgi ve merak uyandırıcı şifre ve sembollerle dolu bir kitap. Bu işin en güzel yanı da bu. Kitap şu an tüm Türkiye’ye dağılmış durumda.  Çoktan Silifke’ye, Van’a ulaştı. Tüm Türkiye Perşembe’yi, Hoynat Adası’nı, Yason Burnu’nu, Aktaş Adası’nı ve argonot efsanesini bu kitap sayesinde öğrenecek” dedi. ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Bina inşaatı yaptırılacaktırÖnceki Haber

Bina inşaatı yaptırılacaktır

ORDU’NUN GURURU ÜMİT TOKCAN’A YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ Sonraki Haber

ORDU’NUN GURURU ÜMİT TOKCAN’A YAŞAM BOYU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar