Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

TÜRKİYE’DE İLK 5’TE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRKİYE’DE İLK 5’TE
Abone ol
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, yakın zamanda hizmete geçirilecek olan Diş Hekimliği Fakültesi Protez Laboratuvarı’nda incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Akdoğan, acil hastaların tedavisi noktasında, 7/24 hizmetin verileceği acil bölümünün yıl sonuna kadar hayata geçirileceğini açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Akdoğan’a, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı’dan laboratuvarda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Rektör Akdoğan’a, laboratuvar içerisinde seramik restorasyonların yapılabildiği Cad/Cam ile metal-seramik restorasyonların yapılabildiği Lazer Sinter cihazlarının bulunduğu, ayrıca hareketli protezlerin yapımı için uygun cihazların olduğu ve dışarıdan hiçbir laboratuvara ihtiyaç duymadan hastaların tedavi edilebildiği bilgisi verildi.

 

TÜRKİYE’DE İLK SIRALARDA 

ODÜ Rektörü Akdoğan, “Diş Hekimliği Fakültemiz, bulunduğu bölgede yaşayan insanlar için bir değer oluşturma hedefiyle sağlık hizmetlerine aralıksız devam ederken gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle ilimizin ve bölgemizin önemli bir sağlık ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi gerek diş tedavisi gerek fiziki alt yapı ve akademik donanım gerekse öğrenci yetiştirme noktasında Türkiye’deki diş hekimliği fakülteleri arasında ilk 5’te yer almaktadır. Ordu Üniversitesi olarak diğer birimlerimizde olduğu gibi Diş Hekimliği Fakülte’mizin de daha iyi hizmet vermesi için gerekli olan teknik donanımların temini noktasında elimizden gelenin en iyisini yapma gayretindeyiz.” dedi.  

ACİL BÖLÜMÜ AÇILACAK

ODÜ Rektörü Akdoğan sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kapsamda Fakülte’mizin Diş Protez Laboratuvarı için gerekli olan Cad/Cam ve Lazer Sinter gibi cihazlarımızı alarak Fakülte’mizin teknik alt yapısını daha da güçlendirdik, laboratuvarımızın en yakın zamanda hizmete açılması için çalışmalar sürdürülmektedir. Bununla birlikte Fakülte’mizde acil hastaların tedavisi noktasında, 7/24 hizmetin verileceği acil bölümünün de yıl sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarından dolayı başta Diş Hekimliği Fakültesi yönetimi olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.” ORDU OLAY   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖLÜ BULUNMUŞTU EŞİ TUTUKLANDIÖnceki Haber

ÖLÜ BULUNMUŞTU EŞİ TUTUKLANDI

O MAVİŞ’İ ANNESİ EŞYALARI DÜŞÜNDÜSonraki Haber

O MAVİŞ’İ ANNESİ EŞYALARI DÜŞÜNDÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar