Ordu
DOLAR15.5457
EURO16.2226
ALTIN907.91
reader

TÜRKİYE’DE İLK ORDU’DA UYGULANACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRKİYE’DE İLK ORDU’DA UYGULANACAK
Abone ol
Gelecek yıllarda yaşanması muhtemel su sıkıntılarının önüne geçilmesini hedefleyen “Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı ve Stratejisi” projesi Türkiye’de ilk defa Ordu’da uygulanacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen projede hedef kentin artan su ihtiyacı başta olmak üzere, önümüzdeki süreçlerde yaşanması muhtemel riskleri ortaya çıkarmak ve tedbirleri önceden alarak susuzluk riskini en aza indirgemek amacıyla bir eğitim programı düzenlendi.

Gerçekleştirilen eğitim toplantısına, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik ve paydaş kurum temsilcileri katıldı.

SON AŞAMAYA GELİNDİ

Türkiye’de ilk defa Ordu’da uygulanacak olan, Entegre Kentsel Su Yönetimi Projesi’nde çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Ordu ili özelinde uygulanacak bu projenin ilerleyen yıllarda yaşanması muhtemel su sıkıntılarını en aza indirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Genel Müdür Murat Us, açıklamalarına şöyle devam etti: “ Türkiye’de ilk defa Ordu’da uygulayacağımız bu proje ile gelecek yıllarda yaşanması muhtemel su sıkıntılarının önüne geçmek istiyoruz. Bu kapsam da oluşturduğumuz, Entegre Kentsel Su Yönetim Planı ve Stratejisine tüm paydaş kurum temsilcilerini davet ettik.  Ordu ili özelinde uygulanacak bu proje ile ortak sorunlar başta olmak üzere yağmur suyu, taşkın, katı atık hizmetleri ile ilgili sayısal verilerin yanı sıra yöre halkının şikâyetleri ve ilgili kurumların görüşleri dikkate alındı. Ayrıca yapılan çalışma sonunda ortaya çıkacak rapor doğrultusunda, Dünya Bankası kredileri, hibeler vb. gibi mali desteklere daha hızlı erişim sağlanacağı düşünülmektedir.” ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!Önceki Haber

ORDU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!

ALKOL SÜRÜNDÜRÜR SAHTE ALKOL ÖLDÜRÜR!Sonraki Haber

ALKOL SÜRÜNDÜRÜR SAHTE ALKOL ÖLDÜRÜR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar