Ordu
DOLAR13.4113
EURO15.25
ALTIN766.32

TÜRKİYE’Yİ ESKİSİNDEN DAHA KÖTÜ YAPTILAR   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRKİYE’Yİ ESKİSİNDEN DAHA KÖTÜ YAPTILAR   
Abone ol
Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in "Evlerde ısınmanın ayarını düşürün, tasarruf edin" sözlerini hatırlattı ve "Türkiye Cumhuriyeti Devleti maalesef kötü yönetilmenin ötesinde milletle dalga geçmeye başlayan bir yönetim anlayışına döndü." dedi.

DP Ordu Milletvekili Enginyurt, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Enginyurt, iktidarın 'Eski Türkiye' söylemlerini anımsattı ve "Eski Türkiye’den beter hale getirdiler. Anlayış artık, vatandaşın üzerine baskı oluşturma anlayışı" dedi. 

TARIM BAKANI'NIN ANLAYIŞINI KINIYORUZ

Cemal Enginyurt şöyle konuştu: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti maalesef kötü yönetilmenin ötesinde milletle dalga geçmeye başlayan bir yönetim anlayışına döndü. Sayın Cumhurbaşkanı’nın memuru olan bakanlar; artık iş üretemedikçe, çözüm üretemedikçe, milletle kafa bulmaya başladılar. Tarım Bakanı açıklama yapıyor, ‘Ülkemizde zarar eden çiftçi yok’ diyor. Doğru diyor. Türkiye’de zarar eden çiftçi yok, çünkü çiftçiler battı, artık çiftçi kalmadı. Sayelerinde çiftçinin bahçeye, tarlaya girecek ne dermanı ne gücü kaldı. Artan gübre fiyatları, ilaç fiyatları, akaryakıt fiyatları; limon, narenciye üreticisi başta olmak üzere yer fıstığı üreticilerini, çeltik, buğday üreticilerini hakikaten zarar değil, batırdı. 2,5 liradan çiftçiden buğday alan Tarım Bakanlığı, Türk çiftçisine destek vermek yerine yabancı ülkelerin çiftçisini destekliyor. Dönüyor bu tarım Bakanı diyor ki, ‘Çiftçimiz zarar etmedi, bizim iktidarımızda çiftçimiz mutlu.’ Bu anlayışı şiddetle kınıyoruz, reddediyoruz, çiftçimiz perişandır. Demokrat Parti olarak iktidara geldiğimizde KDV’yi yüzde 1’e düşürecek, Tarım Kredi’ye olan borçlarını silecek, bankalardaki hacizlerini kaldıracak, faizleri silerek çiftçimizi rahatlatacak, çiftçimize sanayicimize sübvanse destek vererek ülkede üretimin, tarımın büyümesini sağlayacağız.

ESKİ TÜRKİYE'DEN BETER HALE GETİRDİLER

İktidar dalga geçmeye devam ediyor. Yetmiyor diğer bir bakan çıkıyor ortaya, Enerji Bakanı Fatih Dönmez. ‘Evlerde ısınmanın ayarını düşürün, tasarruf edin’ diyor. Sadece Külliye’ye harcanan elektrik, doğalgaz parasına baktığımızda milyonlarca insanın ısınma ihtiyacını karşılayacak miktarda harcama yapanların vatandaşa önerisine bakar mısınız? Eski Türkiye diyorlardı ya, eski Türkiye’den beter hale getirdiler. Anlayış artık, vatandaşın üzerine baskı oluşturma anlayışı. Biri çıkar ‘Porsiyonu azaltın’ der, biri çıkar ‘Isınmada tasarruf yapın’ der. Ama bu tasarrufu yapın diyenler 3-5 maaş almaya devam eder. Tasarrufu milletten bekleyenler makam araçlarıyla bu ülkede milyarlarca lira harcama yaparlar; Amerika’ya, İtalya’ya giderken Sayın Cumhurbaşkanı’nın makam araçlarını götürmek için 300-500 bin dolar para harcarlar ama tasarrufu vatandaştan beklerler. Demokrat Parti olarak bu anlayışı şiddetle kınıyor, reddediyoruz.

BU İKTİDAR ARTIK YÖNETEMİYOR, YÜRÜTEMİYOR

Enflasyon 19,89 çıktı. Hakikaten enflasyon 19,89’mu, asla kabul etmiyoruz. Enflasyon en az yüzde 50. Ama Pinokyo TÜİK, yıl sonunda memur, işçi maaşlarına yapılacak zamlarda enflasyon oranında artış yapma bahanesiyle memurun, işçinin, emeklinin geleceğini bugünden karartmak adına düşük gösteriyor. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyorlar ama enflasyon kendilerinin yalan rakamlarıyla bile artıyor. Faiz 16’ya düştü diyorlar, şu an hiçbir özel bankada faiz 16’ya düşmedi, en az yüzde 21 olarak devam ediyor. Dolayısıyla bu iktidar işçiyi, çiftçiyi, memuru, köylüyü her geçen gün batırmaya yönelik icraatlar gerçekleştiren bir iktidar olmuştur. Bu iktidar artık yönetemiyor, yürütemiyor.

NEDEN DOLAR 9.80'E ÇIKANA KADAR BEKLEDİNİZ

Dün Sayın Cumhurbaşkanı’nın sağlığıyla ilgili sosyal medyada bir haber çıkıyor; dolar 9.50’den 9.80’e çıkıyor, akşam vaktine kadar hiç kimseden bir ses yok; akşam, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın sağlığı yerinde’ diye açıklama yapılıyor. Allah sağlık, sıhhat versin. Ama neden dolar 9.80’e çıkana kadar beklediniz de akşam bu açıklamayı yaptınız? Artık şunu inanarak söylüyorum, birileri bu ülkede parayla ticaret yapıyor. Ki o birileri Sayın Cumhurbaşkanı’nın etrafındakiler; parayla oyun oynuyor, milletin sırtından geçiniyor, milleti her geçen gün fakirliğe mahkum ediyor.

İTHAL EDİLEN ÜRÜNLER SIRTIMIZDA KAMBUR

Şu an ilaçlar alınamaz hale geliyor. Altı ay sonra belki de kanser ilaçları başta olmak üzere birçok ilacı bulamayacağız. Çünkü fiyatlar öylesine yükseldi ki, karşılanamaz hale geldi. Ama ülkeyi yönetenler, ‘İhracatımız artıyor’ diyerek ithalatın 230 milyar dolar olduğunu görmemezlikten gelip 170 milyar dolarlık ihracatla övünüyorlar. Ama ithal edilen bütün ürünler milletimizin sırtında büyük bir kambur olmaya devam ediyor."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LİBYA’YA FINDIK İHRACATI YÜZDE 633 ARTTIÖnceki Haber

LİBYA’YA FINDIK İHRACATI YÜZDE 633 ARTTI

EMNİYET MÜDÜRÜ KALBİNE YENİLDİ Sonraki Haber

EMNİYET MÜDÜRÜ KALBİNE YENİLDİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar