Ordu
DOLAR15.9439
EURO16.8783
ALTIN945.78
reader

ULAŞTIRMA PROJELERİNE GÜLÜNÇ ÖDENEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ULAŞTIRMA PROJELERİNE GÜLÜNÇ ÖDENEK
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Resmi Gazetede yayınlanan Ulaştırma Bakanlığının yatırım programlarında Ordu’yu İç Anadolu Bölgesine bağlayacak Ünye-Akkuş, Fatsa-Aybastı ve Gölköy-Aybastı karayolu projeleri için 2022 yılında sadece 1.000’er lira ödenek ayrılmasının yıllardır Ordulunun nasıl kandırıldığını ortaya koyduğunu söyledi.

 

ÜNYE-AKKUŞ KARAYOLU İÇİN SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Adıgüzel şunları ifade etti: “Ordu’da yol sorunu bitmiyor. Kıyı kesimini içeriye bağlayan yollarda bir hareket yok. Ünye-Akkuş yolu ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’na Haziran 2021’de verdiğim soru önergeme verilen yanıtta, ihalenin bittiğini ve yatırım programına alınması ile başlanacağını belirtmişlerdi. Ünyeli Numan Kurtulmuş’un açıklamalarında ise yatırım programına alındığına dair bilgi var. Biri yalan konuşuyor!

 

BİN LİRAYI BİZ VERELİM MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞÜN

15 Ocak tarihli Resmi Gazete’de ise her şey ortaya çıktı. Ünye-Akkuş yolu için 2022’de ayrılan kaynak 1.000 TL. Yani hiçbir şey yapmıyorlar, sadece Ordu’ya gelip umut vadedip gidiyorlar. Geçtiğimiz aylarda AKP Ordu milletvekili Ünye’de bir açıklama yaptı dedi ki; 100-150 milyonu aşan Ünye-Akkuş yolunda biz milletvekillerinin yapacağı bir şey yok, bu iş Numan Kurtulmuş’un işi. Ama sadece 1.000 TL ayrılmış. Ben buradan diyorum ki; o 1.000 TL’yi biz size verelim, şu milletin yakasından düşün bırakın biz yolu yapalım. Yıllardır insanları kandırdığınız yeter.

 

GÜRGENTEPE-GÖLKÖY KARAYOLUNA TÜNEL MUTLAKA YAPILMALI 

Maalesef bu tek örnek de değil. Aynı durum Fatsa-Aybastı yolu ve Aybastı-Gölköy yolu için de geçerli, oralara da ayrılan kaynak 1.000 TL. Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolunda Dokuz Dolambaç mevkiindeki tünel için de beklentimiz sürüyor. Birçok yere kilometrelerce tüneller yapılırken, burada en az 150-200 bin nüfusun barındığı İç Anadolu’ya geçiş noktası olan bu bölgeye 1 kilometrelik bir tüneli fazla görüp yatırım programına almıyorlar.”

 

MUHTARLAR İÇİN ÇABALARIMIZ KARŞILIK BULDU

Ayrıca muhtar maaşları ile ilgili girişimlerinin sonuç vermesinden memnun olduğunu da ifade eden Adıgüzel şunları ekledi: “Muhtar maaşları için yaptığımız açıklamalar genel kurulda dile getirmemiz ve önergelerimiz karşılık buldu. Hükümet muhtar maaşlarını en azından asgari ücret seviyesine çıkardı. Hayırlı olsun. Muhtarlarımızın hizmet verirken zorlanmayacağı, daya iyi bir gelir düzeyine yükseltmek, muhtar evi, yardımcı personel ve muhtarlık bütçesi gibi önerilerimizin de takipçisi olacağız. Hükümetin siyasi ömrü yetmezse de bir gelip tamamlayacağız.”

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KENT KONSEYİ ÜYELERİNİ AĞIRLADIÖnceki Haber

KENT KONSEYİ ÜYELERİNİ AĞIRLADI

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN SATIŞ İHALE İLANISonraki Haber

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar