Ordu
DOLAR16.1307
EURO17.3539
ALTIN966.59
reader

ULUSAL FIRILDAK KONSEYİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ULUSAL FIRILDAK KONSEYİ
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanı Sebahattin Arslantürk’e olan tepkisini sürdürdü. Adıgüzel, “Bu kuruldaki azınlıkta olan iyi niyetli arkadaşları hariç tutarak söylüyorum. Bu başkana ve başını çektiği çeteyi tanımlamak için söylüyorum. Ulusal Fırıldaklar Kurulu demek daha doğru olacaktır.” dedi.

Adıgüzel’den UFK yorumu

YÜREĞİ YETEN VARSA FINDIK BAHÇESİNE GELSİN

CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel, şu açıklamayı yaptı: Biz oy hesabı ile konuşmuyoruz. Biz borsada emek satmıyoruz. Kar zarar hesabına kelime tartmıyoruz. Halkımız adına konuşuyoruz. Oy versin vermesin. Zaten biz halk adına konuşmasak, halk kendi konuşsa bu beyler bu şekilde ahkam kesemezler. Yüreği yeten fındık bahçesine gelsin. TMO kapısında fındık beğendirmeye çalışan emekçiye gelsin.  İşiteceğiniz sözler ne olacak görürsünüz. Bu kuruldaki azınlıkta olan iyi niyetli arkadaşları hariç tutarak söylüyorum. Bu başkana ve başını çektiği çeteyi tanımlamak için söylüyorum. Ulusal Fırıldaklar Kurulu demek daha doğru olacaktır.

 

TRUVA ATLARI OLMASA FINDIK DAHA BAŞKA OLUR

3 kuruşa ülkeyi uluslararası kartele peşkeş çeken bu beylerin ağzından hiç duydunuz mu? Neden 22 liraya sattığımız fındık yurtdışında markette 250 lira? Ya da yıllardır ülkemin 2 milyar dolar anca kazandığı milli üründen elin oğlu 25 milyar dolar neden kazanıyor? Bu beyler bu katma değer ülkede kalsın diye hangi çabayı göstermiş de, bizim mücadelemizi sorguluyor. Türkiye’de fındıkta tüm milli cephe olarak hep yabancı karteli sorguladık. Aslında asıl suçlunun kartel olmadığını, bu yerli taşeronları olduğunu bir defa daha ifade ediyorum. Çünkü bu Truva atları olmasa, kale içten yıkılmasa bize hiç bir şey olmaz, fındık da daha iyi olur.  Kaan Özel

TZOB BAŞKANI BAYRAKTAR NEREDE?

TMO fındık alımına başladı. Şimdi kartel ve taşeronlarının piyasa hareketlerinden sonra TMO eziyeti başladı.  Üretici şimdi de TMO'ya fındık beğendirmeye çalışıyor. Günü gelecek bütün zulümler bitecek. Bütün bu süreçte Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’dan da hiçbir ses duyulmuyor. Sahadaki oda başkanlarımız mücadele ediyor elinden geleni yapıyor fakat aynı enerjiyi aynı etkinliği Genel Başkanında göremiyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ ULUBEY BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİÖnceki Haber

AK PARTİ ULUBEY BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ

Okul bakım ve onarım işleri yaptırılacaktırSonraki Haber

Okul bakım ve onarım işleri yaptırılacak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar