Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ÜNYE’DE BAŞKANLA KAYMAKAM PARA YÜZÜNDEN BİRBİRİNE GİRDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜNYE’DE BAŞKANLA KAYMAKAM PARA YÜZÜNDEN BİRBİRİNE GİRDİ
Abone ol
Ünye’de Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar arasında yeni yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesine gelecek olan firmalara istenen para sebebiyle  sert tartışmalar yaşanıyor.    

UCUZ KAHRAMANLIĞA GEREK YOK!

Ünye OSB çalışmalarında az zamanda çok yol alındığına işaret eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, çalışmalar üzerinden yapılmak istenen ucuz kahramanlıklara gerek olmadığını söyledi.

Oney Flash FM’deki Bir Konu Bir Konuk programında Hakan Korkmaz’ın sorularını cevaplandıran Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında sonuca hızlı ulaşmanın memnuniyeti içinde olduklarını belirterek; “Bu başarı OSB Yönetim Kurulunun ekip çalışmasıyla gerçekleşti. Ancak yönetimde alınan kararlardan hareketle dışarıda ucuz kahramanlık yapıldığına şahit olmak bizi üzdü, buna gerek yok.” dedi.

Kaymakam Güney şöyle konuştu; “Biz OSB Yönetimi olarak, toplantı kararlarını kamuoyu ile paylaşma görevini Yönetim Kurulu Başkanı ve Ünye Kaymakamı olarak benim yapmamı kararlaştırdık. Ama olmadı, bazı kararlarımız daha olgunlaşmadan ve uygulama aşamasına gelmeden dışarıda paylaşıldı. İnsanlarda böyle bir özellik var. Ünye'de olsun ve birçok yerde olsun karşılaştığımız durum ben, ben, ben.   Ben yaptırdım, ben yaptırırım, ben yaparım… Bu zihniyetle Ünye'de OSB 45 yıl gecikmiş. Bırakın Allah aşkına ucuz kahramanlığı gerek yok. Herkes her şeyi biliyor. Siz onlarca kere, toplantıda konuştuğumuz konuyu olgunlaştırmadan paylaşacaksınız, biz de bir kere Kaymakam olarak size bir cümle bir sitemde bulunmayacağız… Herkesin heyecanı, hedefi olur ama ucuz kahramanlıklara gerek yok. Senin seçimin vardır, geçimin vardır onlarla ilgili olarak Kaymakamlık payanda edilemez. Kimin ne yaptığını, 4 yıldan bu yana bugüne kadar ne yaptığını, bundan sonra ne yapacağını herkes çok iyi biliyor. Ben bu işlere karışacak değilim. Ben hiçbir şeye karışmam işimi yaparım, ama her şeyin de farkındayım. Ama konuşmaya gerek görmüyorum. Henüz cevap vermedim. Ancak nezaket sınırları zorlanırsa cevap veririm.”

BİZ RİSK ALAN İŞ İNSANLARIMIZI SAHİP ÇIKTIK, ONLARA KAZANDIRDIK

OSB için yola çıktık, en önemli konu kamulaştıra bedelinin karşılanmasıydı. Ünyeli iş insanlarımıza buradan yer almalarını önerdik. Dönüm fiyatını 80 bin TL ,dedik. Ayrıca ilerde alt yapı için de 50 bin TL ilave daha alınabileceğini belirttik. Her birine müteşekkirim, fedakarlık gösterdiler, ellerini taşın altına koydular, verdiler parayı yer aldılar. Biz de bu paralarla kamulaştırma bedellerini ödedik.  Ayrıca Bakanlığımızın gönderdiği ödenekler olsun ve kalan yerlerin dönümünü zaman içinde 150, 200, 250 bin TL’ye satmış olmaktan elde ettiğimiz gelirler olsun bunlarla ihtiyacımız olan parayı karşıladık. Böylelikle 50 bin TL olarak ödeyecekleri ilave paradan iş insanlarımızı kurtardık, ayrıca 80 bin TL’ye aldıkları yerleri de değerlendi, bu şekilde kazanmış olmalarından da ziyadesiyle memnun olduk.

DERNEK İÇİN NİYE PARA TALEP EDİLDİ?

Ünye Kalkındırma Derneği var, resmi bir kuruluş. Her şeyi kayıt altında. İlçemizin bazı zaruri ihtiyaçları baş gösterdiğinde bu derneğimiz kanalıyla sorunu çözüyoruz. Dedik ki, dışardan gelen ve OSB’den sonra yer alan iş insanları Kalkındırma Derneği’ne 50 bin TL, ilk yer alanlar ise 5 bin TL bağışta bulunsun. Bunu kararlaştırdık. Kararı Sn. Valimizle de paylaştık. Ama OSB yönetimindeki bir yönetici; ‘Biz bu ödemeyi’ yapmayız tavrı gösterdi. Dışardan gelenler 50 bin TL verecekler… 50 bin TL daha ilave para verecekken bu paradan kurtardığımız, ayrıca aldıkları yerlerin değerlenmesiyle kazançlı duruma gelen iş Ünyeli insanlarımız adına dışarıda laf etmek, dedikodular üretmek hiç hoş bir durum olmadı. Buna üzülmedik diyemem.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MAÇ SONU OLAYLAR!Önceki Haber

MAÇ SONU OLAYLAR!

Peker’in İddiaları Enginyurt’a SorulduSonraki Haber

Peker’in İddiaları Enginyurt’a Soruldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar