Ordu
DOLAR15.9513
EURO16.9098
ALTIN945.20
reader

ÜNYELİLER 2040’I PLANLAMAYA ÇALIŞIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜNYELİLER 2040’I PLANLAMAYA ÇALIŞIYOR
Abone ol
20. Dönem Ordu Milletvekili Mustafa Hasan Öz öncülüğünde Ordu ve Ünye için düşünülen maddi ve manevi kalkınma projeleri teklifleri müzakere edildi.

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde yapılan müzakere toplantısında M. Hasan Öz’ün önce bir dosya halinde hazırladığı sonra gerçekleşmiş gibi hikâyelerden oluşan romanını yazdığı teklif projeler davet edilenlerle müzakere edildi. Programa katılan Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Sivil Toplum Kuruluşları başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, esnaf odaları yöneticileri, ticaret ve sanayi kuruluşları sahipleri, sanatçılar, gazete, televizyon temsilcileri, muhtarlar, yazarlar, üreticiler ve çok sayıda destekçiler katıldı.

On bir kişilik bir müzakere toplantısı hazırlama tertip heyetinin organize ettiği toplantıyı Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman yönetti.

Toplantıda sunuş konuşmasını yapan Mustafa Hasan Öz şunları söyledi: “Memleket kamu görevlilerinin mülkü değildir. Tüm halkın ortak vatanıdır. Birlikte düşünmeliyiz ve müzakere etmeliyiz. Bir yerde yangın varken, biri bizi başka şeylere, hatta ibadet etmeye bile çağırıyorsa, bilelim ki bu doğru bir davet değildir. Biz buradakiler iyi olabiliriz.  Ünye’mizde yangın içinde olanlar var, bunalıma girip çıkamayanlar var, geçinemeyenler var, borç batağında olanlar var, işsizler ve mutsuzlar var. Ayrıca topyekün, hepimizin huzurlu, müreffeh bir hayat yaşama arzularımız var. Bu yüzden sistem kurmak, yol açmak, yol göstermek ve proje üretmek gerekir.  İmkânımız varsa ve yapmıyorsak sorumluyuz, bunu da asla unutmamalıyız.

Fakirlik nedir bilir misiniz? Esas Fakirlik; Her yerde olan fakirlik açlık ya da açıklık değildir.

Fakirlik para ve altına sahip olamama da değildir. Fakirlik, satılmamış bir kitabın üzerindeki tozdur. Fakirlik, arabanın camından dışarıya atılmış muz kabuğudur. Fakirlik yemeksiz geçirilen bir gece değildir, fakirlik “düşünmeden” geçirilen bir gecedir. Fakirlik imkân ve kaynak varken üretmemektir.  "Düşünme, itaat et" diyenlere değil; "düşün, sor, sorgula" diyenlere kulak vermeliyiz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KESTANE AĞAÇLARINI KURUTAN KATİL ARI İÇİN SORU ÖNERGESİ   Önceki Haber

KESTANE AĞAÇLARINI KURUTAN KATİL ARI İÇİ...

MİLLİ EĞİTİM’DE NELER OLUYOR?Sonraki Haber

MİLLİ EĞİTİM’DE NELER OLUYOR?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar