VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9217
EURO18.2552
ALTIN1023.3
reader

ÜNYE’NİN HİKAYESİ DÜNYAYA ANLATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜNYE’NİN HİKAYESİ DÜNYAYA ANLATILDI
Abone ol
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acenteleri Derneği öncülüğünde 8 ülkenin tur operatörleri bir araya geldi.

Kanada, Filipin, Amerika, Kolombiya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan ve İsviçre’den katılım sağlayan onlarca tur operatörü, Ünye'nin turizm bölgeleri olan keşfederek yurt dışından katılım sağlamak amacıyla At Çiftliği Ve Binicilik Tesisleri, Atatürk Parkı, Kadılar Yokuşu, Aya Nikola, Ünye İskelesi, Asarkaya Milli Parkı, Yaz Konağı Mağarası, Şeyh Yunus Türbesi, Tarihi Ünye Hamamı, Bakırcılar Çarşısı, Uzunkum Plajı gibi bir çok turistik bölgeleri ziyaret gerçekleştirdi.
 

DENİZDEN VE KARADAN ÜNYE

Ünye'nin turizm şehrinin bir mimarisi olduğunu söyleyen Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, "Biz ilçemiz için hem yurt içinden hem de yurt dışından tur operatörlerini bölgede ağırlayarak Ünye'nin turizm rotalarını bir gezi programıyla tanıtıyoruz. Yurt dışından gelen operatörlerimize denizden ve karadan Ünye'nin güzelliklerini keşfettiriyoruz. Yerli ve yabancı olmak üzere bir çok yatırımcılarımızı ilçemize davet ettiğimiz gibi, yerli ve yabancı turistlerimizi de her daim beklemekteyiz. Yemeği, doğası, mimarisi, gezilecek yerleri, denizi ve mavisi başta olmak üzere Karadeniz'in incisi olan şehrimizin kapısı herkese açıktır" dedi.
 

HİKAYEMİZİ ANLATTIK

Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Öznur Özkan Güdek ise," Kendi şehrimizin mimarisini gelen turizm operatörleri arkadaşlarımızla paylaşarak onları ilçemize davet ettik. Mutfağımız, lezzetimiz, damak tadımız, yerli ve yöresel ürünlerimiz ile manyetik kumumuz başta olmak üzere kendi şehrimizi yurt dışına da bu geziyle tanıtma fırsatı bulduk. Her şehrin kendisine özgü hikayesi vardır. Bizler de turizmciler olarak bu şehrimizin hikayesini yabancı dostlarımızla paylaşma fırsatı bulduk. Geçen yıl yapmış olduğumuz tur operatörlerimizin ziyareti sonrası yabancı turistlerimizi bu sene ilçemizde ağırlamış olduk" diye konuştu. Hamza Alp
 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞI OLARAK 35 TL İSTİYORUZÖnceki Haber

ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞI OLARAK 35 TL İS...

ORDULU RADYOCU YANGIN BÖLGESİNDEN AKTARIYORSonraki Haber

ORDULU RADYOCU YANGIN BÖLGESİNDEN AKTARI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar