Ordu
DOLAR15.8421
EURO16.7461
ALTIN926.83
reader

ÜRETEN ALTINORDU İÇİN YENİ BİR ADIM  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜRETEN ALTINORDU İÇİN YENİ BİR ADIM  
Abone ol
​​​​​​​Altınordu Belediyesi’nin Ordu tekstil piyasasının nitelikli işgücü ihtiyacını temin edecek olan ve hem kadınları hem de gençleri meslek sahibi yapacak “Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” düzenlenen programla hizmete alındı. Başkan Aşkın Tören, “Hayatın her alanında insana dair, şehre dair, geleceğin şehirleri arasında yer alacak modern Altınordu’muz için hep birlikte akıl ve alın teri döküyoruz” dedi.

Tören’in seçim vaatlerinden biri olan “Bu şehirde tek bir gencimiz mesleksiz kalmayacak” sözünü hayata geçirecek istihdam altyapılarından Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Nitelikli tekstil işçisi kategorisinde birinci sırada yer alan “Dikiş Makinesi Operatörü” yetiştirilecek olan Hazır Giyim Uygulamaları Merkezinde Kursiyerlere; Düz dikiş, overlok, reçme, ilik-düğme, ponteriz, zigzag, ütüleme, kesim, tekstil yüzeyleri, kalıplar, malzeme kontrolü ve çeşitli dikim yöntemleri alanlarında eğitim verilecek. 40 kursiyer ile startı verilen eğitimler üçer aylık 6 dönem hallinde devam edecek. Açılışta konuşan Başkan Tören, “Biz ilk günden itibaren Altınordu’muz için üreten, kendi kendine yeten bir şehir inşası gayesiyle çalışıyoruz. Bu anlamda, istihdam politikalarıyla insanımızı kendi şehrinde iş üretir hale getirerek, Altınordu’muzu bölgemizin, marka şehri haline getirmek en büyük hedeflerimizden biridir” dedi.

 

YENİ BAŞARI HİKAYELERİ YAZACAK ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ

 

“Göç veren değil üretimiyle güç veren bir şehir” hedefiyle çalıştıklarını belirten Tören, “Bizler bu şehirde geldiğimiz günlerde slogan haline getirdiğimiz bir cümlemiz vardı: Bu şehir artık göç veren değil üretimiyle yatırımıyla istihdamıyla ülkesine güç veren, değer katan bir şehir olacak demiştik. Bu kapsamda Altınordu’muzda yatırımlarımıza projelerimize dün olduğu gibi bugün de yeni başarı hikayeleri yazacak şekilde devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÜRETİM VE İSTİHDAM ODAKLI YEREL KALKINMA MODELİ

 

Önümüzdeki süreçte 1500 kişiye istihdam imkânı sunacak Tekstil Park Projesinin hazırlıklarında son aşamaya gelindiği bilgisini de veren Tören şunları söyledi: “Tekstil park projemizle ilgili çalışmalarımızı son aşamaya getirdik ve inşallah burada ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirecek kurumlarımızın da alt yapısını oluşturduk. Bakanlıklarımız ile müştereken yürüttüğümüz proje sonrasında yaklaşık 15 ay içerisinde bu şehirde 1500 insanımıza iş imkânı sunacağız. Ben buna üretim ve istihdam odaklı yerel kalkınma modeli diyorum. İnşallah bu söylediklerimiz gerçekleştiğinde bu şehrin göç olgusunu yenebileceğimiz hatta tersine iş gücü göçüne de çevirebileceğimiz yeni bir dönemin başlangıcına hep birlikte şahitlik edeceğiz.”

 

KADIN GÜÇLENİRSE ÜRETİRSE…

 

Altınordu modelini oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Tören konuşmasını şöyle tamamladı:

Biz günü kurtarma derdinde değiliz. Sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, bizim için esas olan kurumsal alt yapımızın temel harçlarıdır. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu projemizin merkezinde kadın var. Biz biliyoruz ki kadın hayatın her alanında olmak zorunda. Kadın sosyal yaşamda güçlenirse üretirse tersine göçü başlatabilecek bir etki, bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. Ordu tekstil piyasasının nitelikli işgücü ihtiyacını temin edecek olan Hazır Giyim Uygulamaları Merkezimizin Altınordu’muza, Ordumuza hayırlı olmasını ve hayırlı kazanç kapıları açmasını Yüce Allahtan niyaz ediyorum.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EDA KAYA GİBİ...Önceki Haber

EDA KAYA GİBİ...

FATSA’DA ZİRAAT BANKASI'NA TEPKİSonraki Haber

FATSA’DA ZİRAAT BANKASI'NA TEPKİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar