Ordu
DOLAR9.7402
EURO11.3679
ALTIN563.01

ÜRETİCİ TEMSİLCİLERİ REKABET KURUMUNU GÖREVE DAVET ETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜRETİCİ TEMSİLCİLERİ REKABET KURUMUNU GÖREVE DAVET ETTİ
Abone ol
Başta Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar olmak üzere Karadeniz’in bir ucundan öteki ucuna üretici temsilcileri tekelin sömürü dayatan uygulamalarına karşı Rekabet Kurumu’nu acilen göreve çağırdı.  

REKABET KURUMU’NU GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: Ferrero firmasının tekelci uygulamalarına karşı hem üreticimizi hem de üreticimizden fındık alıp bu firmaya satamayan, baskı gören tüccar ve manavımızı da bu baskıdan kurtarmak zorundayız. Rekabet Kurumu’na sesleniyoruz ve kendilerini göreve davet ediyoruz. Piyasayı üreticilerimizin aleyhine, tamamen kendi istekleri yönünde şekillendirmeye çalışanlar hakkında gereği yapılmalıdır.

 

KURUMLARIN SESSİZ KALACAĞI ZAMAN DEĞİL

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan: Fındık için ülkemiz için sesiz kalınmaması ve harekete geçilmesi gerekiyor. Tekelin fındık üreticisini, sanayicisini manavı baskı altına aldığı ortadır. Serbest piyasadaki geçen senin altında olan fiyatlar bunun en büyük delilidir.   

 

PARA BABALARI DEĞİL ÜRETİCİ KORUNMALI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu: Fındık üreticisinin emeği elinden alınıyor. Zaten 2021 yılı fındık fiyatı açıklanmadan ihracatçılar fındık fiyatının 26-27 lira olacağını söylüyorlardı. Demek oluyor ki fındıkta üretici değil ihracatçı yani para babaları korunmuştur. Ama değişmeli.

 

REKABET KURUMU ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN

Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin Başaran: Rekabet Kurumu’nun acil müdahale etmesi lazım. Rekabet Kurumu’nun işi ne illa bir yolsuzluk mu olacak. Sonuçta serbest piyasa düzeni içerisinde fiyat gören bir ürünün böyle manipüle edilmesine Rekabet Kurumu nasıl müsaade eder.

REKABET KURUMU ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan: Fındıkta dönülmez akşamın ufuklarına varmadan bir şeyler yapılmalı. Serbest piyasada üreticinin kabul edemediği bir fiyat var. Bu kaosun ortadan kaldırılması için Rekabet Kurumu daha fazla zaman geçirmeden üzerine düşeni yapmalı. 

REKABET KURUMU DAHA NEYİ BEKLİYOR

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk: Tekel olan bu malum firma, kurduğu sömürü düzeniyle dünyanın en zengin firmaları arasında yerini almıştır. Bu firmanın ticari adalete ve ahlaka sığmayan sömürüsünün önüne acilen geçilmelidir. Rekabet Kurumu görevini yapmalıdır.

 

SADECE ÜRETİCİMİZ DEĞİL ÜLKEMİZ DE KAYBEDİYOR

Altınordu Ziraat Odası (AZO) Başkanı Atakan Akça: Fındık kesinlikle bir tekele bırakılmamalı. Rekabet Kurumu da üreticimize ve ülkemize kaybettiren bu haksız durum karşısında harekete geçmeli. Serbest piyasadaki fiyatlarla sadece üreticimiz değil ülkemiz de soyuluyor.

  

 

 

    

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KOMŞUNUN PAMUKKALE’SİNİN TADINI ORDULLUAR ÇIKARIYORÖnceki Haber

KOMŞUNUN PAMUKKALE’SİNİN TADINI ORDULLUA...

Laboratuvar malzemesi satın alınacaktırSonraki Haber

Laboratuvar malzemesi satın alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar