Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

VATAN PARTİSİ HÜKÜMETİ VONA’DAN  UYARDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VATAN PARTİSİ HÜKÜMETİ VONA’DAN  UYARDI
Abone ol
Vatan Partisi Ordu İl Başkanlığı ile Vatan Partisi Perşembe İlçe Başkanlığı , Perşembe Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasında hükümete seslenerek zamların geri almasını istedi.

Vatan partisi Ordu İl Başkanı Osman Erdaş’ın da katıldığı basın açıklamasına yeni kurulan Doğru Parti Ordu İl başkanı Ercan Gündüz de destek verdi. Cuma namazı çıkışında Cumhuriyet Meydanı’nda Perşembeliler’e seslenen  Vatan Partisi Perşembe İlçe Başkanı Yüksel Genç, “Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın, ucuz elektrik verilsin, zamlar geri çekilsin” başlığı altında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin; bütün üreticilerimizin, bütün emekçilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmış, canını yakmaktadır. Vatan Partisi olarak bir yıla yakın bir süredir uyardığımız  enerji krizi bütün dünyayı sarmış ve ülkenizde bu krizden nasibini almıştır. Bu konuda uyarılarımızı yapmaktayız; fakat ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın, esnafın, sanayicinin omuzlarına yüklenemez. Vatan Partisi olarak hiçbir zaman sadece tepki gösteren muhalefet tarzı izlemedik. Her tepkimizde konuya dair çözümlerimizi sunduk, çünkü biz bu memleketin sahibiyiz.

TEK ÇÖZÜM KAMULAŞTIRMA

Hükümette olmadan da memlekete fayda sağlamak için çalışırız diyen Genç, çözüm önerilerini şöyle: “Elektrik üretim ve dağıtımında özel çıkarlara derhal son verelim! Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar halkın tepesine bindi. Özel şirketler devletten aldığı elektriği aşırı karla satıyorlar. Hükümet halkı değil özel şirketlerin çıkarını destekliyor. Dünya çapında oluşan enerji krizine karşı  devletimiz  şu anda elektriği 2019’un son çeyreğinden  daha ucuza, 1 Kw elektriği bu gün 32 kuruşa özel dağıtım şirketine  satıyor;  fakat Çalık YEPAŞ  Enerji şirketi de dahil olmak üzere  21 dağıtım şirketi 32 kuruştan aldıkları elektriğe 5 ila 7 kat arası fiyat farkı koyuyor. Çözüm, ben elektrik faturamı ödemiyorum, demek değil. Hükümeti istifaya çağırmak değil. Tek çözüm kamulaştırma. Enerji dağıtımı özel şirket işi değil. Enerji dağıtımı kamu görevidir. Dahası enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için de şarttır. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı, üreticilerin milli hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım  şirketlerini kamulaştıracağız.

HALKIN TÜRK BAYRAĞI ALTINDA HAKLI EYLEMLERİ İÇİN SORUMLULUK ÜSTLENİYORUZ.

Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlara ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Patisi olarak bu eylemlerin başarısı için üzerimize düşen görevlerin bilincinde , milleti ile beraberdir. Sadece şikayet eden, tek amaç hükümeti devirmek için fırsat kollamak olan ve yüreği bu topraklarda bu millet ile  atmayanlara mahal vermeyelim. Sorun bizim, çözüm bizdedir. Bu kapsamda Ordu’muzun bütün siyasi parti başkanlarına, derneklerine ve kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz.  Çıkalım sokağa ve esnafa, sanayiciye ve vatandaşa bakalım. Sorunu birlikte çözmek için el ele verelim. Elektik dağıtımını kamulaştıralım! Ucuz elektrik verelim! Zamları geri çekerek vatandaşımıza “Rahat nefes al ve üret  diyelim”

Vatan Partisi İl Başkanı Osman Erdaş  ve  Perşembe İlçe başkanı  Yüksel Genç  ve arkadaşları basın açıklamasının ardından esnaflara ve vatandaşlara “Ucuz Elektik ve Güvenlik için Kamulaştırma” adlı bildirileri dağıttılar. ARİF KALAFAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALAN BAZLI DESTEK 1.500 TL OLMALIÖnceki Haber

ALAN BAZLI DESTEK 1.500 TL OLMALI

KADIN EMEĞİ TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİSonraki Haber

KADIN EMEĞİ TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar