Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.64
reader

VERDİĞİNİZ ZAMMI 1 GECEDE GERİ ALDINIZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VERDİĞİNİZ ZAMMI 1 GECEDE GERİ ALDINIZ
Abone ol
Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, açıklanan enflasyon oranları ve yapılan zamlara ilişkin, "Asgari ücrete yüzde 50 verdiniz, bir gecede yüzde 50’yi topyekûn geri aldınız. Milleti kandırıyor, milleti soyuyor, milleti aldatıyorsunuz. Bu millet, bunun hesabını sizden soracak" dedi.

TÜİK, aralık ayı enflasyon verilerini açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 36,08, aralık ayı enflasyonu ise yüzde 13,58 olarak belirlendi. Cemal Enginyurt, yaptığı açıklamada, enflasyon oranlarına ve yılbaşında yapılan zamlara tepki gösterdi. Enginyurt'un açıklaması şöyle:"Faiz sebep, enflasyon sonuçtu ya ne oldu? Yalancı Pinokyo TÜİK rakamlarına göre enflasyon yüzde 36. Piyasa rakamları; enflasyon yüzde 80. Faiz düştü, yüzde 14. Enflasyon aldı başını gidiyor, hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Zam, zam üstüne gidiyor; siz hala ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyorsunuz. Bu nasıl bir yönetme anlayışı, daha doğrusu yönetememe anlayışı? Gerçekten ülkeyi çok kötü yönetiyorsunuz. Bu enflasyon rakamları Türk milletine büyük bir bedel ödetiyor. O zaman size tavsiyemiz şudur: ‘Faizi düşürdük’ diye övünürken, ‘Doları 13,5’e çektik’ diye sevinirken akaryakıt zamlarını, doğal gaz zamlarını, elektrik zamlarını bu millete nasıl reva görüyorsunuz? Bu zamları derhal geri çekiniz. Bu zamlar, bu milletin kaldıramayacağı ağır bir yüktür, ağır bir bedeldir. Gübre zamları, elektrik zamları, gıda zamları, ev kiralarına yapılan zamlar… Millet perişan. Asgari ücrete yüzde 50 verdiniz, bir gecede yüzde 50’yi topyekûn geri aldınız. Milleti kandırıyor, milleti soyuyor, milleti aldatıyorsunuz. Bu millet, bunun hesabını sizden soracak."

ENGİNYURT-OKUYAN KAVGASI

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında birbirine girdi. Enginyurt, EYT’lilerin son gelen zamlardan sonra mağduriyetlerinin arttığını ifade etti. Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların hakkının yendiğine dikkat çeken Enginyurt, mağdur vatandaşların yaşam mücadelesi verdiğine dikkat çekti.

Yaşar Okuyan’ın itirazı üzerine de ‘Bu işin katili zaten sensin’ diyen Enginyurt, “Sen bu ülkede o dönemde 4447 Sayılı Yasa ile 8 Eylül 1999’da insanların geriye dönük haklarını resmen elinden aldın. Bu memlekette 5 bin gün, 10 bin gün prim ödeyen insanlar, devlet ile sözleşme yapmış olmasına rağmen emekli olamadı” şeklinde konuştu. Yaşar Okuyan’ın Enginyurt’a ‘Ben bakanlık yaptım, sen ne biliyorsun’ demesi üzerine stüdyoda tansiyon yükseldi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ARICILIK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NDE DEĞİŞİMÖnceki Haber

ARICILIK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NDE DEĞİŞİM

OSKİ KAR KIŞ TEDBİRİ ALDISonraki Haber

OSKİ KAR KIŞ TEDBİRİ ALDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar