Ordu
DOLAR18.4773
EURO17.744
ALTIN964.95
reader

VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA SON VERİLMELİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA SON VERİLMELİ
Abone ol
Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, vergi dilimi haksızlığınason verilmesi gerektiğini söyledi.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, şu açıklamayı yaptı: “Enflasyon oranı kadar zamma yani sıfır zamma mahkum edilen kamu çalışanlarının maaşlarını eriten bir diğer sorunda vergi dilimindeki adaletsizliktir. Kamu çalışanları yüzde 27’e varan gelir vergisi kesintileri ile açıkça mağdur edilmekte, ücretleri yok edilmektedir.

Öyle ki sadece ve maaştan değil kovid ödemelerinden bile gelir vergisi kesilmektedir. Aile hekimliğinde görevli çalışanlarımız 1500 TL alacakları kovid ek ödemelerinin neredeyse 3/1’ini vergiye kaptırmışlardır. Ne yazık ki memurun cebine giren her kuruştan gelir vergisi hiç atlanmadan alınmaktadır.

YÜZDE 15’E SABİTLENMELİ

Vergiyi herkes ödemeli ama kamu çalışanlarına yapılan bu vergi zulmüne de bir son verilmelidir. Vergisini düzenli ödeyen kamu çalışanlarının cezalandırılmasından vazgeçilmelidir. Vergi affı, vergi düzenlemesi , vergi muafiyeti gibi durumlar bazı meslekler ve işler için yapılırken kamu çalışanlarının gelir vergisi ile ilgili taleplerine de kulak verilmesini istiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin ifade ettiği gibi kamu çalışanlarının gelir vergisinin yüzde 15’e sabitlenmesini istiyoruz. Adaletin ve hakkaniyetin tecelli etmesi bakımından kamu çalışanlarının gelir vergisi tarifesinde de bir düzenleme yapılması elzemdir.

GELİR VERGİSİ ÇALIŞANLARDAN ALINIYOR

Gelir vergisi tahsilatlarının büyük çoğunluğu çalışanlardan yapılmaktadır. Gelirin adil dağılımı ve vergi yükünün hafifletilmesi için memurlar adına bir düzenleme mutlaka yasalaşmalıdır. Bu sene imzalanan toplu sözleşmeyi kabul etmeme nedenlerimizden biriside vergi dilimi konusundaki talebimize kayıtsız kalınması, vergi diliminden kaynaklı zararların telafi edilmesi konularının kabul görmemesidir.

ADİL VERGİ DÜZENİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Vergi dilimi meselesi kamu çalışanlarını çözüm bekleyen temel konularından biridir. Bu konuda adım atılmasını gereğinin yapılmasını istiyoruz. Çalışanın emeği ve alın terinin vergi dilimde heba olmaması, makul bir vergilendirme sistemine geçilmesi için tüm platformlarda bu meseleyi gündeme getirmeye ve çözüm için mücadeleye devam edeceğiz.”  ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RANT KOALİSYONUNU RAHATSIZ ETTİK! Önceki Haber

RANT KOALİSYONUNU RAHATSIZ ETTİK! 

ORDU TEKNOFEST’E HAZIRLANIYORSonraki Haber

ORDU TEKNOFEST’E HAZIRLANIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar