VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

VONA MAVİSİ ÇİNİ MAVİSİYLE GAZİ’DE BULUŞTU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VONA MAVİSİ ÇİNİ MAVİSİYLE GAZİ’DE BULUŞTU
Abone ol
Perşembe Gazi Ortaokulu Resim öğretmeni İfaket Ekin Küçük 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdikleri Çini İçleme “Çinicilik” çalışmalarını okul bahçesinde açtıkları bir sergiyle gün ışığına çıkardılar.

Çini sergisinin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz, Milli Eğitim Şube müdürleri  Mustafa Eren, Vedat Çetin, 75.Anaokulu müdürü Fatma Çıtlak, Gazi İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Engin Biçici, Görsel Sanatlar Öğretmeni  İfaket Ekin Küçük ve öğrenciler yaptılar. Sergini açılışından sonra  günün anısına Okul müdürü Engin Biçici ve Görsel Sanatlar öğretmeni İfaket Ekin Küçük tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz’a çini bir tabak hediye edildi.

MAVİ SERGİNİN HİKAYESİ

Okul bahçesinde açtıkları el emeği göz nuru el işleme çinilerin serüvenini  ve duygularını Perşembe Gazi Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni İfaket Ekin Küçük şöyle anlattı; “Ben yedi yıllık Görsel Sanatlar öğretmeniyim. Daha önce Gölköy’de de böyle bir sergi açmıştım. Şimdiki okulumda da çiniyi öğrencilerime tanıtmak istedim çini nasıl yapılıyor hangi evrelerden geçiyor diye.  Okulumuzun aşağı yukarı yirmi beş öğrencimizi Ordu’da Şarkiye mahallesindeki kendi atölyeme  fırınıma  götürdüm.  Ben orayı hobi olarak almış ama sonra öğrencilerimin de buradan faydalanmasını istedim.

ZORUNLU TUTMADIM

Çininin bir sürü aşaması var. Desenleri ben seçtim. Onlara desenleri seçme tabağa geçirme aşamalarında yardımcı oldum.  Atölyeye farklı sınıflardan karma yapıp 25 öğrenci götürdüm.  Gelmek isteyenler var mı siye sınıflara duyuru da yaptık öğrencileri zorunlu tutmadım severek gelsinler istedim. Gelemeyenler içinde onlara okulda desenler çizdirdim resimler yaptırdım. Onların da etkinliği olsun diye…

ZİYARETÇİLERİMİZ İNŞALLAH BEĞENMİŞLERDİR

Bu sergimizde çinilerde kullanılan o desenler ve figürler var. Aşağı yukarı otuza yakın çinilerimiz var.  Sergimizin adını da “Mavi” sergi koyduk.  Çok da güzel oldu.  Ziyaretçilerimiz de inşallah beğenmişlerdir.” ARİF KALAFAT 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MEEEEE DEĞİL ANNEEEE:)Önceki Haber

MEEEEE DEĞİL ANNEEEE:)

PERŞEMBE’NİN GENÇ BOKSÖRLERİ IŞILDIYORSonraki Haber

PERŞEMBE’NİN GENÇ BOKSÖRLERİ IŞILDIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar