VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8666
EURO18.43
ALTIN1026.7
reader

 VONA’DA YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞ BÜFESİ AÇILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
 VONA’DA YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞ BÜFESİ AÇILDI
Abone ol
Perşembe’de yöresel ürünler satış büfesi düzenlenen törenle hizmete girdi.   

Tarım Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün yönetim otoritesi İPARD programı LEADER bileşeni kapsamında 2016 yılında Perşembede kurulan  ve kırsal kalkınma tabanlı projeler yürüten Oksijen Yerel Eylem Grubu Derneğinin yıllık uygulama planı doğrultusunda satın alarak  Perşembe Kadın Girişimi Üretim İşletme  Kooperatifine devrettiği, kadınlarımızın  el emeklerinin satılacağı yöresel ürünler satış büfesi açıldı. 

Açılışa Kaymakam Levent Yetgin, Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe Cumhuriyet Baş savcısı Tuğba Güngör, TKDK İl Koordinatörü Berkay Çelik, Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetim kurulu üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan ile ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri, işletme sahibi bazı esnaflar ve kooperatif üyeleri katıldı. Açılışı gerçekleştirilen  büfe açılışında katılımcılara kadın kooperatifinin üretip  hazırladığı ürünlerden  ikramlarda bulunuldu ve ardından Kaymakamı Levent Yetgin ve Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan tarafından kooperatif üyeleri  ile Perşembe Oksijen Yerel Eylem Grubu Derneğinin Ramazan mahallesinde gerçekleştirdiği kurslara katılan kadınlara kurs belgesi ve sertifikalar verildi.

Geçtiğimiz yıl Tarım Orman Bakanlığı, Ordu İl Tarım Orman Müdürlüğü desteği ve ABC deterjan firmasının katkılarıyla ve Sakin Şehir Perşembe Üretici Kadınlar Derneği başkanı Firdevs Elif Şener Saka sorumluluğunda  ”Yerli Yerinde Taflan “ projesi kapsamında kurulan sebze meyve kurutma tesisinin hazırladığı ürünlerinde satışa sunulduğu büfede yöresel ürünler adına yok yok.

İLK DEFA PERŞEMBE’DE KİVİ EKŞİSİ YAPTIK

Satış büfesinde halka arz edilen ürünler hakkında açıklamalar tapan Kooperatifinin yönetim kurulu üyesi ve ortaklarından Gönül Akbaş şunları söyledi; Büfemizde kooperatifimiz kadınlarının kendi elleriyle hazırladığı en az yirmi beş  otuz çeşit yöresel ürünümüz var. Bizim tesisimizde bir tonluk kurutma fırınımız var aklınıza meyve sebze olarak geliyorsa hepsini kurutabiliyoruz. Onların haricinde pekmezimiz, reçelimiz, pestilimiz, makarnamız, eriştemiz  aklınıza ne gelebilirse onları üretiyoruz. Bir de şu var bu konuda çok iddialıyız. İlk defa Perşembe’de kivi ekşisi  yaptık. Çok da rağbet gördü. Bir tadan bundan böyle nar ekşisi yerine hep kivi ekşisi kullanacak. Satış büfemiz kış sezonunda  kar kış olmadığı sürece Pazartesi, Çarşamba, Cuma olabilir yalnız Cumartesi Pazar kapalıyız  ama yaz mevsiminde  sürekli açık olacak.  Sabah 09:00 akşam 17.00 arası açık olacağız. Tüm misafirlerimiz tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.” ARİF KALAFAT 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İŞTE DOSTLUKÖnceki Haber

İŞTE DOSTLUK

FİSKOBİRLİK KARIŞTI Sonraki Haber

FİSKOBİRLİK KARIŞTI 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar