Ordu
DOLAR18.8174
EURO20.5345
ALTIN1165.9

VONADAKİ KONAKTA HUMMALI ÇALIŞMA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VONADAKİ KONAKTA HUMMALI ÇALIŞMA
Abone ol
Mülkiyeti Perşembe Belediyesi’ne ait olan Koz Ağzı Mahallesi’ndeki tarihi konakta yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra restorasyon çalışmaları başladı.

Ordu Valiliği’ne bağlı YİKOB tarafından desteklenen tarihi İsmail Ağa Konağı restorasyon çalışmaları 11.11 2022 tarihi itibariyle Hisar İnşaat  tarafından geçmiş tarihe saygı çerçevesinde başlatıldı. Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şöyle konuştu:  “Şu anda konakta restorasyon çalışmaları kapsamında söküm işlemleri çatısından başlayarak devam ediyor. Restorasyonu yapılacak iyi durumda olan malzemeler hassasiyetle çıkarılarak sayılıp, numaralandırılıp  ayrılıyor. Kullanılamayacak durumda olanları da ayırarak ona göre çalışmalarımız ilerliyor. Zaten uygulanacak projemizi kuruldan onaylatmıştık. Onaylanmış proje doğrultusunda konağımızın restorasyonunu gerçekleştireceğiz. Restorasyon çalışmaları yüklenici firma tarafından yer teslimimden itibaren mevsimsel engeller hariç normal şartlar dahilinde 270 iş günü sonrasında işin tamamlanması öngörülüyor. Binamız Perşembe tarihinde yeri olan güzel bir bina, bizde bunu değerlendirip dokusunu koruyarak ilçe kültürüne ve turizmine kazandırmaya çalışıyoruz.

BİZE DESTEK VERENLERE ŞÜKRANLARIMI SUNUTYORUM

Bütün bu çalışmalarımızın bu aşamaya gelmesinde başta sayın valimizin, ilçe kaymakamımızın çok büyük destekleri oldu. Ben onlara buradan şükranlarımı arz ediyorum. Bütün YİKOB çalışanlarına hepsine çok çok teşekkür ediyorum. Sayın valimiz bu konuda bize ekonomik destek oldu. Bu tarihi İsmail Ağa Konağı’nı hep birlikte sosyal ve kültürel bir yapı haline getireceğiz. Bize burayı bağışlayan Katırcıoğlu ailesiyle, Şekeroğlu ailelerine ve  bize destek sağlayan ailelere çok çok teşekkür ediyorum.

BİZİM AMACIMIZ KÜLTÜR VARLIĞIMIZA SAHİP ÇIKMAK

Burada belediye olarak bizim amacımız ilçemizde bulunan bir kültür varlığına sahip çıkarak bunların yok olmasını engellemek ve bu güzellikleri gelecek nesillere miras bırakmak.  Tabi burada bir yaşanmışlık ve bir hayat var.  Bunları burada en iyi şekilde değerlendirmek bizim görevimiz.  Keşke daha çok sahip çıkabilsek, daha çok kültürümüzü tarihimize kazandırabilsek  ve eski Perşembe tarihini yaşatabilsek ve geleceğe taşıyabilsek o yüzden bu projeye destek veren emeği geçen herkese  özellikle bize burayı veren bağışlayan aileler Katırcıoğlu ve Şekeroğlu  ailelerine bir kez daha teşekkür ediyor,  şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMSİ YEMENİN TAM ZAMANI OCAKTAN SONRA OLMAZ Önceki Haber

HAMSİ YEMENİN TAM ZAMANI OCAKTAN SONRA O...

‘ENFLASYON SEBEP TUTMAYAN BÜTÇE SONUÇTUR’Sonraki Haber

‘ENFLASYON SEBEP TUTMAYAN BÜTÇE SONUÇTUR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar