Ordu
DOLAR17.1832
EURO17.6548
ALTIN977.49
reader

VONA’YA MAYIS YEDİSİ ŞENLİKLERİNE DAVETLİSİNİZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VONA’YA MAYIS YEDİSİ ŞENLİKLERİNE DAVETLİSİNİZ
Abone ol
Perşembe Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Perşembe (Vona) 20 Mayıs (Mayıs Yedisi ) şenliklerinin programları belli oldu.

20 Mayıs etkinlikleri hakkında bazı açıklamalar yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şunları söyledi; Eski hesaba göre(koca karı hesabı) 20 Mayıs, ayın on dördünde biri olarak hesaplanır  adına  Mayıs Yedisi denir. Yöremiz için bu etkinlikler bir gelenek bir görenektir. 100 yıllardan bu yana günümüze taşınmış yöresel bir etkinliğimiz haline gelmiştir. İnsanlarımız bunu bir nevi deniz bayramı olarak görürler  kayıklara tekneler binilir Aktaş adamıza gidilir  iki adanın arasından geçilip dilek tutulur. Anlamını bilmesek bile  denizin dokuz dalgasına durulur.  Bütün bunlar ruhani bir durum.  Halen bunları yaşayan yaşamak isteyen  yaşlı insanlarımız var.  Biz de bu ananemizi yaşatmak için belediye olarak  bazı etkinlikler düzenledik.

 

KAZALARA KARŞI ÖNLEM ALDIK

Bunları yaşatmak gerekiyor.  Ancak olabilecek kazları engellemek içinde  bazı önlemler aldık. Etkinliğimize katılan insanlarımızı donanımlı teknelerle yatlarla denizde tur attıracağız çünkü  diğer sahil kentlerimizde önceden olan kazaları biliyoruz ve o elim olayları yeniden yaşamak istemiyoruz. Bu yüzden biz kendi üzerimize düşen önlemleri alarak halkımıza güzel bir gün geçirteceğiz.  Bazı etkinliklerimiz olacak programlarımız olacak. Bu etkinliğimizi Kaymakamlığımızla birlikte düzenliyoruz sağ olsun kaymakamız Levent Yetgin beyin bize çok büyük desteği oluyor. Mayıs Yedisinde malum bazı sanatçılarımız var  ama genelde bu etkinliğimiz tekne turları ile süsleyeceğiz. Gemimiz de gelebilir ama bizim yüz kişi kapasiteli bir yatımız da var. Büyükşehrimizin yatı  ücretli olup olmayacağını şimdi bilemiyorum belki yatın yakıtını karşılamak için sembolik  cüzi bir ücret alınabilir şu an görüşme halindeyiz.  Muhtemelen etkinlik günü belli olur .

TEMMUZDA BÜYÜK FESTİVAL OLACAK

Belediye olarak etkinliklerimiz Temmuz ayının ilk haftasında  festival olarak gerçekleşecek  yurtiçinden yurtdışından gelecek olan bütün vatandaşlarımızı düşünerek festivalimizde sanatçı kadrosunu genişletip büyük görkemli bir festival olacak şekilde düzenleyeceğiz. Yason Burnunda uçurtma şenliği dahil ilçemizde güzel bir festival havası estirip muhteşem bir festival gerçekleştirip ilçemizin tanıtımına  katkı yapmayı planlıyoruz. Her ne kadar Karadeniz’in aşağı yukarı bütün sahillerinde bu gibi etkinlikler yapılsa da bunun  gerçekleştirileceği en güzel yer Vona’dır, Perşembedir.  Ben bütün vatandaşlarımı şimdiden bu festivalimize davet ediyorum onların burada hoşça vakit geçireceklerini düşünüyorum  ve herkese teşekkür ediyorum. “ ARİF KALAFAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’YA GELİYORÖnceki Haber

ORDU’YA GELİYOR

GALATASPOR: HAKKIMIZI ÇALDILARSonraki Haber

GALATASPOR: HAKKIMIZI ÇALDILAR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar