Ordu
DOLAR19.1714
EURO20.9389
ALTIN1221.9
NATURİMMUN

VONA’YA YÖRESEL PAZAR YERİ MÜJDESİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VONA’YA YÖRESEL PAZAR YERİ MÜJDESİ
Abone ol
Sakin Şehir Perşembe’nin yılan hikayesine dönen Yeni Pazar Yeri sorunu DOKAP’ın desteğiyle sona eriyor.

Sakin Şehre Yakışır

Geçtiğimiz gün Perşembe’nin ihtiyaçlarına artık cevap veremeyen pazar yeri  konusu  ile ilgili DOKAP (Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkalığı) Başkan ve temsilcileri ile bir araya gelen Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe’ye,  Perşembelilere  “Yöresel Pazar Yeri Projesi “ protokol imzası müjdesini verdi.

 

Konu ile ilgili gazetemiz Vona  bürosuna  bir açıklama yapan başkan Tandoğan şunları söyledi;  Perşembe bilindiği gibi  Slow City yani Sakin Şehir. Sakin Şehrin amacı da üretilen Yerel ürünleri ön plana çıkararak ekonomiye kazandırılması.  Zaten Slow City’nin esas çıkış amacı da budur.  Doğal ürünler ve yemeklerin ön plana çıkarılarak tanıtılması ile ilgilidir. İlçemizde pazar yerimiz var ama burada endüstriyel pazarla doğal pazar ayrı değil bir biriyle iç içe girmiş durumda.

 

5 MİLYON TL’LİK BİR PROJE

Projeyi hazırlarken bizim amacımız köylü pazarı dediğimiz kadınlar pazarı da dediğimiz  pazarımızı ayırıp doğal ve yerel ürünlerimize ayrı bir yer açmaktı.  Onları ayrı bir yerde haftanın her günü satışa sunmayı düşündük.  Bununla ilgili DOKAP’a bir proje hazırladık.  Sağ olsunlar bizim bu projemizi kabul ettiler.  Projemiz 5 milyon liralık bir proje olup, bunun 1.5 Milyonunu biz belediye olarak karşılayacağız. Geriye kalan 3.5 Milyon lirayı da DOKAP karşılayacak bu konuda bölge başkanı Hakan Gültekin  beyle birlikte protokolü imzaladık.  İlçemize hayırlı olsun.

FİKİRLERİ BEKLİYORUZ

Biz Perşembe belediyesi şu andaki ekonomik  durumumuza bakacak olursak  bunun altından tek başımıza kalkmamız mümkün değildi  hatırı sayılır bir yardımla destekle  pazar yerimizi yapacaklar. İmzalar atıldı. Gerçekten Perşembe’mize pazar yeri olarak yeni bir yüz yeni bir çehre kazandıracağımıza inanıyorum. Zaten şu andaki pazar yeri bize yakışmıyordu. İlçemiz inşallah çok güzel bir pazar yerine kavuşacak. İnşaatımız başladığında pazar yerimizi geçici olarak deniz kenarına Vona Park Düğün salonunun yanındaki meydana taşımayı planlıyoruz.  Buradan Perşembeli vatandaşlarıma da sesleniyorum. Pazar yeri ile ilgili farklı bir düşünceleri varsa lütfen belediyemizle irtibata geçsinler. Konu ile ilgili onların fikirlerine de ihtiyacımız olacak, onları da bu proje içinde değerlendirebiliriz.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Cezaevi Müdürlüğü Araç kiralama hizmeti alınacaktırÖnceki Haber

Ordu Cezaevi Müdürlüğü Araç kiralama hiz...

Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 adet arsayı satışa çıkardıSonraki Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 adet arsayı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar