Ordu
DOLAR18.6205
EURO19.2732
ALTIN1041.9
reader

YA ORDU’NUN SORUNLARINI  ÇÖZÜN YA DA SORUNUN KAYNAĞI OLMAKTAN ÇIKIN!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YA ORDU’NUN SORUNLARINI  ÇÖZÜN YA DA SORUNUN KAYNAĞI OLMAKTAN ÇIKIN!
Abone ol
İyi Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağaoğlu, “Ya vatandaşın sorunlarını  çözün ya da sorunun kaynağı olmaktan çıkın!” dedi.

Ağaoğlu şunları söyledi: Çakma büyük şehir ordudan küçük belediyecilik hezimetleri. Burası Bülent Ecevit bulvarı rıhtım mevki, bu  güzergahta araç trafiği çok hızlı akıyor. Yol kenarında yayaların yürüyeceği kaldırımları, karayollarının tabelaları işgal etmiş durumda. Bu fotoğrafın bizlere gösterdiği gerçek; Ordu büyük şehir belediyesinin yapmış olduğu kaldırımların kara yolları tarafından işgal altında olmasıdır. Engelli ve yaşlı  bireylerin bu kaldırımlarda yok hükmünde sayılmasıdır. Sağlıklı insanların ise her an kendini sakatlamaya müsait olmasıdır. Bu durum, hizmet için göreve gelen seçilmişlerin halktan aldıkları yetkiyi etkili bir şekilde kullanamadıklarını bizlere gösteriyor.

 

 

HER YERE MAKAM ARACIYLA GİTMEYİN

 

Bülent Ecevit bulvarı kentin giriş kapısı aynı zamanda şehre gelen idarecilerin, şehri yöneten iradenin ve siyasilerin zorunlu olarak kullandığı bir güzergah. Şehri yönetenler bir yerden bir yere giderlerken, kısa mesafe dahi olsa makam aracı  kullandıklarından  yöneticisi oldukları şehrin içinden sadece gelip geçiyorlar.

Göreve her gelen belediye başkanlarının ilk icraatı şehrin kaldırımlarını yıkmak, yeniden yapmak oluyor.

 

FARKLI BİR ANLAYIŞLA İŞ BAŞINA GELECEĞİZ

 

 

İlk icraatları kaldırım yapmak olan seçilmişlerin  o kaldırımları görev sürelerince maalesef kullanmıyorlar bu yüzden de vatandaş ne yapıyor nasıl yaşıyor bilmiyorlar. Bildireceğiz! Boyalı kunduralarla, kravatlı pozlarla fiyakalı laflarla, vatandaşı kandırma dönemi artık bitti. Artık yeni dönem yönetim anlayışı; halkın içinde dolaşan, halkın yaşadığı gibi yaşayan, emrinde çalışanların gözünden değil Çarşı’nın sözünden şehri okuyan bir anlayışla hareket eden yöneticileri iş başına getireceğiz.

 

ORDU’NUN ÖNÜNÜ TIKAMAYIN

 

Buradan iş başındaki yöneticilere sesleniyorum. Kendi kendini yöneten şehirler var etmek amacıyla, önümüzdeki genel seçimlerde ve sonrasındaki yerel seçimlerde; İyi Parti olarak bizler bu bilinçle hareket edecek ve politikalarımızı bu doğrultuda hayata geçireceğiz.

Kulağı sağırlaşmış, zihni körleşmiş siyasileri artık o makamlardan ve  makam araçlarından indirme zamanı geldi. Ordu şehri: Avrupa standartlarında bir şehir olmayı hak ediyor ve bunu başarmak mümkün. Mademki iş başındakilerin bunu yapmaya vizyonu yetersiz iyi parti olarak  biz bunu yapmaya hazırız.

 

YERİNDEN YÖNETİM, YERİNDE ÇÖZÜM

 

’Yerinden Yönetim, Yerinde Çözüm Birincil Hedefimiz’ sloganıyla ilçe komiteleri ve mahalle komisyonları oluşturacak o ilçenin, o mahallenin almak istediği hizmeti ‘kent anket’ üzerinden vatandaşımıza soracağız. Halktan aldığımız bilgiler doğrultusunda halkın parasını öncelikli olarak acil ihtiyaç duyulan  hizmetlere yönelik harcamak birincil hedefimiz olacaktır. Yapılan yatırımları vatandaşa bir  nimetmiş gibi sunan siyaset anlayışını artık çöpe atıyoruz. Nimetin, O makamlara seçilmenin  vesilesi olan milletin, nimet  olduğunu, yapılacak hizmetinde  hizmetkarı olacağımızı bileceğiz. Bir şeyi daha bileceğiz!  Görev süremiz bittiğinde o makamlardan inmeyi ve halkın arasında başı dik dolaşabilmeyi iyi bileceğiz. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RABBİM MAHCUP ETMESİNÖnceki Haber

RABBİM MAHCUP ETMESİN

ORDU’DA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE OPERASYONSonraki Haber

ORDU’DA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE OPERASY...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar