Ordu
DOLAR15.5489
EURO16.2164
ALTIN897.54
reader

YAŞINIZ 30-49 ARASINDAYSA DAHA FAZLA DİKKAT

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAŞINIZ 30-49 ARASINDAYSA DAHA FAZLA DİKKAT
Abone ol
Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Ordu’da 30-49 yaşı arasındakilerin daha fazla koronaya yakalandığını açıkladı.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

Ordu’da görülen vaka yoğunluğunun 30-39 ve 40-49 yaş grupların da daha yoğun olduğuna dikkat çeken Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, yoğun bakım ve servis doluluk oranlarında bir artış olmadığını ve sağlık sistemini sürdürülebilir durumda olduğunu söyledi. 

TURKOVAC GELİR GELMEZ DAĞITILACAK

Yerli aşı Turkovac aşısının Ordu’ya gelir gelmez Altınordu’dan başlayarak tüm ilçelerde aşılama faaliyetlerini artıracağını belirten Kasapoğlu, “Tüm vatandaşlarımızın aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırabilmeleri için çalışıyoruz. Turkovac aşısının uygulanmaya koyulmasıyla birlikte aşılama çalışmalarımız ivme kazanacağını düşünüyorum. Hedef nüfusumuz içerisinde en az bir doz aşı yaptıran vatandaşlarımızın oranı % 91,51’e ulaştı. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta % 86.00’lık aşılama oranı ile Türkiye genelindeki birinciliğimizi sürdürüyoruz. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzeri nüfusta ise % 82.82’lik oranla yine ilk sıralarda yer almaktayız. Bugüne kadar 570.663 birinci doz, 554.402 ikinci doz, 219.899 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.344.964 doz aşı yaptık” dedi.

3. DOZ AŞIMIZI OLALIM

Aşılama çalışmalarında haftalardır Ordu’yu Türkiye genelinde birinci sırada tutan sağlık çalışanlarına, ilçe kaymakamlarına ve emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Aşılama çalışmalarında çok iyi durumdayız. Tüm ilçelerimizin, en az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta % 75’i aşarak, aşı haritasında mavi renge dönüştüğünü görmekten mutluyuz. Şimdi 3. doz aşı çalışmalarına ağırlık verdik. Aşılama çalışmalarında gayret gösteren ve emek veren başta sağlık çalışanlarımızı, kaymakamlarımızı, güvenlik birimlerimizi, muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim gayretimiz, bu illetten vatandaşlarımızın sağlığını korumak içindir. Vatandaşlarımız da yapmış olduğumuz uyarıları dikkate aldığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. Tedbiri elden bırakmaz, maske, mesafe ve temizlik gibi kişisel tedbirlerimizi alırsak, bir de aşılarımızı eksiksiz bir şekilde yaptırırsak, bu işin üstesinden geliriz. Bizler her zaman olduğu gibi kontrol ve denetim görevlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Herkese Kovid’den uzak, sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU YİNE VAKA ARTIŞINDA ÖN SIRALARDA  Önceki Haber

ORDU YİNE VAKA ARTIŞINDA ÖN SIRALARDA  

FATSALI ÖĞRENCİLER DERECEYE GİRDİSonraki Haber

FATSALI ÖĞRENCİLER DERECEYE GİRDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar