Ordu
DOLAR18.6366
EURO19.6465
ALTIN1079.1
reader

YATMADAN ÖNCE İKİ KİVİ YE SABAHA ETKİSİNİ GÖR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YATMADAN ÖNCE İKİ KİVİ YE SABAHA ETKİSİNİ GÖR!
Abone ol
Bugünlerde, mevsimin değişmesi ile birlikte güçlü ve aktif hissetmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Diyetimizin ve yaşam tarzımızın nasıl hissettiğimiz üzerinde büyük bir etkisi olabileceğini biliyoruz ve yeni bir araştırmaya göre, kivi yemek kendinizi daha enerjik ve dinamik hissetmenizi sağlayabilir.

Kivi meyveleri eşsiz tatlarıyla bilinir. Bu meyveler ayrıca K, E, C vitaminleri, folat ve potasyum açısından da zengindir. Kivi meyvesinin faydaları, besin açısından zengin profillerine atfedilebilir. En iyi yanı, kalorilerinin düşük olmasıdır. Bu meyveler ayrıca vücut fonksiyonlarında hayati bir rol oynayan lifle yüklüdür. Kivi, güçlü diyet lifi ve C vitamini kaynaklarıdır ve çeşitli sağlık yararları sunar. Lifleri sindirim sağlığını destekler, şeker seviyelerini düzenler ve kilo vermeye yardımcı olur. C vitamini bağışıklığı iyileştirmeye yardımcı olur, astım tedavisine yardımcı olur, serbest radikallerle savaşır, göz sağlığını destekler ve kolajen üretimini destekler.

Otago Üniversitesi tarafından yürütülen yeni araştırma, bütün meyveleri yiyerek veya takviyeleri tüketerek C vitaminini artırmanın canlılık hissini veya yaşam zevkini iyileştirip iyileştirmediğini belirlemeye çalıştı. Çalışma için, başlangıçta düşük C vitamini seviyesine sahip 167 katılımcıyı işe aldılar. Üç gruba ayrıldılar; bir grup günde iki kivi yedi, bir grup 250 mg C vitamini (yaklaşık iki Sungold kivi eşdeğeri) içeren bir tablet ve bir grup plasebo tablet aldı Çalışma dört haftalık bir süre boyunca yürütülmüştür. Araştırmacılar, başlangıçta, iki haftalık işarette ve çalışmanın sonunda kandaki C vitamini seviyelerini test ettiler. Ruh hali, yorgunluk ve iyilik halini değerlendirmek için bir anket de kullanıldı. Sonuçları, hem kivi yiyen grup hem de C vitamini takviyesi alanlar için C vitamini seviyelerinin iki hafta içinde normal bir seviyeye yükseldiğini gösterdi. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, kivi yiyen grup, canlılık, güç ve enerji duygularının vitamin alanlara göre daha fazla arttığını bildirdi.

C vitamininin vücutta ve beyinde birçok farklı işlevi vardır. Ruh halini düzenleyebilen ve stres seviyelerini kontrol edebilen adrenalin, serotonin ve oksitosin gibi hormonları etkiler. C vitamini ayrıca artan enerji seviyeleri, daha iyi fiziksel performans ve gelişmiş bağışıklık ile ilişkilendirilmiştir. Bu çalışma için araştırmacılar, bir portakaldan yaklaşık üç kat daha fazla C vitamini (yaklaşık 150 mg) içerdiğinden, Sungold kiviyi kullanmayı seçtiler (bunlar altın renkli etli kivi, yeşil değil!). Sonuçlar, diyetlerimizde neden daha fazla C vitamini tüketmemiz gerektiğine dair daha fazla kanıt sunuyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İTİMAT ECZANESİ ARTIK YOKÖnceki Haber

İTİMAT ECZANESİ ARTIK YOK

PİRAZİZ’E KARAVAN PARKI YAPILACAKSonraki Haber

PİRAZİZ’E KARAVAN PARKI YAPILACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar