Ordu
DOLAR9.536
EURO11.1006
ALTIN549.71

YEDAŞ’A BÜYÜK YAVAŞLIK TEPKİSİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YEDAŞ’A BÜYÜK YAVAŞLIK TEPKİSİ!
Abone ol
Ordu Elektrikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kara, üyelerinin diğer elektrik tedarikçisi firmalarda uygulanmayan sadece Yedaş’ta yaşanan haksız uygulamalar yüzünden ve Yedaş’a elektrikçi esnafın müşterileri adına işlem için verdiği dosyaların  yavaş işleme alınmasından dolayı mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

YEDAŞ SORUNA SORUNLA CEVAP VERIYOR 

Yedaş’ın yanlış uygulamalarına dur demek ve çözüm bulmak amaçlı 22 Haziran 2021 tarihinde Ordu, Samsun, Bafra, Çorum, Amasya elektrikçiler odaları başkanlarının katılımları   ile birlikte Samsun’da yapılan toplantıda sorunların ortak olduğunun  görüldüğünü dile getiren Kara, “ Toplantı sonrası sorunlara çözüm bulmak amaçlı Yedaş yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde herhangi bir çözüm bulamadık. Çözüm bulmak yerine sorunları hep çıkmaza soktular.  Yedaş sorunlara çözüm aramak yerine kendi bölgesinden sorumlu illerde soruna sorunla cevap vermektedir.”  dedi. 

YEDAŞ’A YAKIŞMAYAN TUTUM SERGİLENİYOR

“Yedaş gibi kurumsal bir firmadaki yetkililere bu tutum ve davranışlar yakışmıyor.” diyen Kara, “ Bundan sonraki süreci artık Yedaş düşünsün. Biz odalar olarak çözüm odaklı yaklaşırken Yedaş yetkilileri maalesef orali dahi olmuyorlar.” şeklinde konuştu.

TÜM DOSYALAR TEPKİ AMAÇLI YEDAŞ’A BIRAKILACAK 

Kara sözlerini şöyle tamamladı: “Elektrikçi esnafımız Yedaş’a verilen dosyaların işlemlerinin uzun sürmesinden dolayı müşterileriyle karşı karşıya kalıyor. Biz 5 ilin oda başkanları ortak bir karar aldık. Bundan sonraki süreçte Yedaş’a ikinci bir emre kadar dosya gönderilmemesi ve buna rağmen işlerin hızlandırılmaması durumunda ise Ordu’daki elektrikçi esnafımızla birlikte ellerindeki dosyaları eylem amaçlı Ordu Yedaş Genel Müdürlüğü önüne bırakacağız. Elektrikçi esnafımıza da seslenmek istiyorum.  Gün birlik günüdür. Hep birlikte bu haksız uygulamalara dur diyeceğiz ve üstesinden geleceğiz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
126 BİN AŞI YAPILDI 170 MİLYON LİRA KAYP ÖNLENDİÖnceki Haber

126 BİN AŞI YAPILDI 170 MİLYON LİRA KAYP...

TAVUKTAN AYDA 30 BİN TL KAZANIYORSonraki Haber

TAVUKTAN AYDA 30 BİN TL KAZANIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar