Ordu
DOLAR19.0846
EURO20.5538
ALTIN1211.7
NATURİMMUN

YENİ KIZIL ELMA: ORDU İÇİN SAĞLIK TURİZMİ…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YENİ KIZIL ELMA: ORDU İÇİN SAĞLIK TURİZMİ…
Abone ol

30 Ağustos zafer bayramımız İle birlikte Eylül Ayı’nın başında Samsun’da Teknofest olarak izlediğimiz bilim festivali, Türk gençlerinin, Karadeniz insanının  ufkunu açmış, geleceğe olan ümitlerini katbekat daha da artırmıştır.

 

Bayraktar isimli muhteşem İHA ve SİHA’lar, kızıl elmalar, Akıncı’lar bizlere gösterdi ki, dünyada artık İHA ve SİHA’nın , savunma sanayi yazılımlarının önderi bizim ülkemiz,  ulusumuz bu konuda en ön sırada yerini almış durumda, gelecekte daha da iyi olacaktır.

 

Savunma Sanayinde yaşadığımız bu zirveyi, başka bir sektörde de yaşayabiliriz aslında , bu sektör: Sağlık Sektörüdür, evet sağlık turizmi artık dünyada hesaplanamaz bir pazara ve ihtiyaç artışına yükselmiştir . İnsanlar sağlıklarının korunmasını ve şifa yollarını,  başka ülkelerdeki sağlık sistemlerinde arıyorlar, bu konuda da dünyada en yetkin en kaliteli hekimlerin ve sağlık personelinin bulunduğu ülke tartışmasız Türkiye.

 

Eğer Türkiye bu konuda cesaretli ve bu pazara uygun adımlar atarsa, bu konuda da , sağlık Sanayinde de , sağlık sektöründe de ve sağlık turizminde de dünyanın tartışmasız önderi olacaktır. O nedenle ülkemizdeki hekimler yurt dışında bu kadar büyük rağbet görmektedir.

 

Ülkemizin sağlık alanındaki Bayraktarları, kızıl elmaları, akıncıları TÜRK HEKİMLERİ VE DEĞERLİ YARDIMCI SAĞLIK PERSONELLERİMİZDİR.

Ordu ölçeğinde düşündüğümüzde ; Güzel mavi - yeşil Ordu’muzun da, ülkemiz gibi, dünyadaki  sağlık Turizmi pastasından yeterince pay alamadığı, üstelik artı özelliklerine rağmen , bu konuda cesaretle hareket edemediği için, hak etmediği gerilerde kaldığı aşikardır.

Ordu ilimiz bu konuda inisiyatif almalı, doğal güzelliğini kaliteli tıp geçmişiyle birleştirmeli, bu konuda tüm belediyeler ve kamu da desteğini hissedilir şekilde vermelidir. Bu pasta İçin tüm özel hastaneler ve kamu hastaneleri bir araya gelmeli, ortak planlar ve çalışmalar yapmalıdırlar.

 

Ordu ili sağlık turizmine kazandırılırsa, öncelikle Ordu hem yabancı ülke hastaları, hem yerli hastalar hem de ülkemiz hekimleri için cazibe merkezi olacak, bu da tıp mesleğinin Ordu’da tavan yapmasını sağlayacaktır.

 

Ordu il ve 19 ilçe esnafı, 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde en yoğun ticari alış verişlerini gerçekleştirecekler ve Ordu insanının refah seviyesi de tavan yapacaktır.

Ordu sağlık turizminde marka şehir olacaktır.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KARADENİZ BRİÇ ŞAMPİYONASI ORDU’DAÖnceki Haber

KARADENİZ BRİÇ ŞAMPİYONASI ORDU’DA

Kuzeyin parlayan yıldızı: ORDUSonraki Haber

Kuzeyin parlayan yıldızı: ORDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar