Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

YENİ MAHALLEDEKİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMDE FİNALE GELİNDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YENİ MAHALLEDEKİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMDE FİNALE GELİNDİ
Abone ol
Altınordu Belediyesi, 60 binden fazla insanı ağırlayan Yeni Mahalleyi adı gibi yeni yapan çalışmalarına finaline geldi.

Altınordu Belediyesi, hayata geçirdiği dev altyapı yatırımlarıyla şehirde başlattığı değişim ve dönüşüm çalışmalarının önemli bir bölümünü tamamladı.  Yapılan çalışmalarla uzun yılların altyapı sorunlarına çözüm üreten Altınordu Belediyesi, yenileme çalışmalarına mahalle mahalle devam ediyor. Yeni Mahalleyi baştan aşağı sokak sokak, cadde cadde yeniden inşa eden yenileme çalışmalarında finale gelindi.

26 SOKAK 5 CADDESİYLE YENİ MAHALLE SİL BAŞTAN

Altınordu’nun önemli yaşam ve ticaret merkezi konumunda bulunan ve günlük 60 binden fazla insanı ağırlayan Yeni Mahalle Altınordu Belediyesinin hayata geçirdiği dev yatırımlarla alt ve üst yapısıyla sil baştan yenilendi. Yapılan yenileme çalışmalarında 26 sokak 5 cadde sağlıklı altyapısı, sıcak asfalt konforuna kavuşmuş yolları ve modern kaldırımlarıyla şehre değer katan yaşam alanlarına dönüştü.  

YAĞMUR SUYU HATTI İLE ALTYAPI TAMAMEN YENİLENDİ

Yapılan altyapı çalışmaları kapsamında Yeni Mahallede 26 sokak 5 caddede 10571,30 metre yağmur suyu hattı yapımı gerçekleştirildi. Altınordu’nun üst Mahallerinde bulunan derelerden gelen suların kesişme noktası olan cadde ve sokaklarda yapılan çalışmalarla olası su taşkınlarına karşı önlem alındı. Bölgede altyapı tamamen yenilenerek hizmete sunuldu.

6 TRAFİĞİ RAHATLATACAK ALTERNATİF GÜZERGAHLAR OLUŞTURULDU

Altyapı çalışmaları tamamlanan sokak ve caddelerde çalışmalarına ara vermeden devam eden Altınordu Belediyesi mevcut yollarda ve şehrin birçok bölgesine açılan alternatif güzergahlarda 6347,62 metre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla hem cadde ve sokakların yolları sıcak asfalt konforuna kavuşturuldu hem de şehir içi trafiğini rahatlatacak alternatif yollar oluşturuldu.

5 KİLOMETRE MODERN KALDIRIM YAPILDI

Altyapı ve yol çalışmaları tamamlanan bölgelerde ara vermeden baskı beton kaldırım çalışmalarına başlayan Altınordu Belediyesi Yeni Mahallede 11254, 77 metrekare modern kaldırım yapımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğa sahip engelli geçişlerine de uygun dizayn edilen modern kaldırımlar ile yaya trafiği ve şehir içi mekanlara ulaşım kolaylaştırıldı. Altyapı ve sıcak asfalt çalışması tamamlanan sokaklarda ve şehrin muhtelif noktalarında kaldırım çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor.

ÇALIŞMALAR 7/24 MESAİ İLE TAMAMLANDI

Son etap çalışmalar kapsamında altyapısı bitirilen 322, 323, 329 sokaklar ile Kahraman Sağra caddesinin okullar caddesi ile 329. Sokak arasında kalan kısmı ve Okullar caddesinin Zübeyde Hanım caddesi ile Alparslan Türkeş caddeleri arasında kalan 1400 metrelik alanda ekiplerin gündüz gece devam eden mesaisi ile sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Şehrin dört bir tarafına açılan konumlarıyla şehir trafiği açısından öneme sahip cadde ve sokaklar sıcak asfalt ile buluşturularak hem vatandaşlar konforlu bir hizmete kavuşturuldu hem de şehre alternatif güzergahlar olarak hizmete sunuldu. 

Şehir genelinde hizmet seferberliği yürüttüklerin söyleyen Başkan Aşkın Tören, şehri bugün yaşadığı sorunlardan kurtarırken aslında kalıcı hizmet ve eserler ile aynı zamanda şehrin geleceğine de yatırım yaptıklarına dikkat çekti. ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VETERİNER HEKİMLERDEN OBB’YE UYARIÖnceki Haber

VETERİNER HEKİMLERDEN OBB’YE UYARI

ORDU SALEP-MAVİ YEMİŞ-ARONİADAN SONRA ENGİNAR DA ÜRETİYORSonraki Haber

ORDU SALEP-MAVİ YEMİŞ-ARONİADAN SONRA EN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar