Ordu
DOLAR18.5496
EURO18.2073
ALTIN1009.8
reader

YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMPOZYUMU’NUN SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMPOZYUMU’NUN SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
Abone ol
Bu hafta sonu Bahçeşehir Koleji Enver Yücel Kampüsünde gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji- Yerel Yönetimlerde Enerji, İklim Sorunları Ve Çözümler Sempozyumunun sonuç bildirgesi açıklandı. 

Bahçeşehir Koleji,  Bahçeşehir Üniversitesi ve Karadeniz Konfederasyonu tarafından düzenlenen sempozyumun sonuç bildirgesinde şu konulara dikkat çekildi: Yerel Yönetimlerde enerji tüketimi,iklim değişikliği ve bunların çözümlerinin konuşulacağı ‘Yerel Yönetimlerde Enerji,İklim Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu’ KARKON (Karadeniz Konfederasyonu)Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Koleji birlikteliği ile Ordu da gerçekleşti.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELE ÖNEMLİ

Enerji arz güvenliğinin sağlanması temel maksadı ile hazırlanan strateji belgelerinde ortaya konan hedeflere yönelik stratejilerin öncelikle öz değerler kullanılarak geliştirilmesi için de her bir hedefe yönelik stratejilerin detaylı olarak çalışıp belirlenerek bir eylem planı halinde ortaya konulması gerekmektedir. Özellikle İklim Değişikliği ile mücadele sürecinin öneminin kavrandığı son dönemde bu husus daha da öne çıkmıştır.

YEREL YÖNETİMLER BUNU HAZIRLANMALI

Bu maksatla, genel olarak ülke ölçeğinde ve bu sempozyumun ilgi alanı olarak da yerel yönetimler, yani belediye ölçeğindeki bir enerji sisteminin hem arz, hem de talep tarafında geliştirilen ileriye yönelik projeksiyonlar ile teknolojik, ekonomik ve çevresel açılardan detaylı olarak analiz edilebileceği bütünleşik bir model geliştirilmesi gerekir. Stratejik planlama için uzun vadeli projeksiyonlar da bu çalışma sonuçlarına göre şekillendirilebilir.

BÜTÜNCÜL ÇALIŞMALARA İHTİYAÇ VAR

Enerji, ekonomi ve çevresel yönleri ile sistemin en maliyet etkin çözümü verecek şekilde optimize edilebilmesi maksadıyla her ülke için böyle bir planlamada kullanılabilecek destek temelli yaklaşımlara ihtiyaç vardır. Bu tür çalışmalarda esas amaç ülkemizin yerel yönetimleri için geliştirilebilecek bilimsel temelli ve güncel öncelikleri hesaba katan bütünleşik bir enerji ekonomi ve çevre modeli ortaya koymaktır. Bu çalışmalar belediyelerimizin de rahatlıkla kullanabileceği sürdürülebilir enerji ve iklim değişikliği eylem planının temelini oluşturacaktır. Meselenin ekonomik ve teknik çevresel yönlerini mühendislik yaklaşımını ele alarak inceleyen bütüncül bir yaklaşımla uzun vadeli sürdürülebilir çözümlere ulaşılabileceği unutulmamalıdır. Sempozyumda bizlere destek olan BUEK Başkanı Enver Yücel’e ve ev sahipliği yapan Ordu-Giresun Bahçeşehir Kolejine teşekkür ediyoruz.” ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL OLMALI ÜZERİNDEKİ YÜK AZALTILMALI  Önceki Haber

ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL OLMALI ÜZERİNDEKİ...

HER GÜN 415 ORDULU KORONAYA YAKALANIYORSonraki Haber

HER GÜN 415 ORDULU KORONAYA YAKALANIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar