Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

‘YEŞİL ALAN OLSUN DİYE BAĞIŞLANMIŞTI BETON DİKİYORSUNUZ!’ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘YEŞİL ALAN OLSUN DİYE BAĞIŞLANMIŞTI BETON DİKİYORSUNUZ!’ 
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu’da İmam Hatip Camii yanında yaptığı katlı otopark ve alışveriş merkezi çalışmasına yöre sakinlerinden tepki geldi.

Konuyu yargıya taşımaya karar veren mahalle sakinleri alanda toplanarak açıklama yaptı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı açıklamaya alanı yıllar önce belediyeye bağışlayan ailelerinin akrabaları olan iş insanı Hasan Çebi ile İyi Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Mahmut Akyol da katıldı.

 

NEFES ALMA HAKKIMIZ ÇİĞNENİYOR

Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Adem Aksu: Ben burada 30 yıldır oturuyorum. Burada bizim bir mezarlığımız bir de minibüs alanımız vardı. Ordu Büyükşehir Belediyesi mezarlığın yanındaki minibüs alanımıza şimdi 5 katlı otopark, alışveriş merkezi yaptırıyor. Burada bizim nefes alma hakkımız çiğneniyor. Biz buna karşıyız. Büyük sıkıntımız var. Gerekirse Ankara’ya kadar gideceğiz.” dedi.  

ALTI OTOPARK ÜSTÜ ÇOCUK PARKI OLSAYDI

Şu an inşaat yapılan minibüs alanının tescili olduğunu aktaran Aksu,” Üstelik büyüklerimiz kabristan yanındaki bu alanı yıllar önce belediyeye bağışlarken yeşil alan pazar yeri olsun diye bağışlamış. Keşke bu alana Ordu Büyükşehir Belediyesi yerin altına girerek minibüs alanı üstüne de çocuk parkı yapsaydı. Ordu’da her yer beton oluyor. Bari burada kabristan yanındaki alan yeşil alan kalsaydı. Bir hak gaspı var.” diye konuştu.

ALANDA BÜYÜKŞEHR’İN YETKİSİ YOK

Mahalle sakinlerinin avukat Kenan Çebi ise, “İnsan bazen gülmeli mi ağlamalı mı bilemiyor. Ben Ordu’da 49 yıllık avukat olmanın yanı sıra 1977’de Ordu’ya ilk imar planını getiren belediye başkanı Kazım Türkmen zamanında belediye meclis üyesiydim, imar komisyonundaydım. Bu girişi şunun için yaptım. Nazım imar palanı Büyükşehir’e uygulama planı Altınordu’ya ait. Yani buradaki alanda Büyükşehrin bir yetkisi yok.” dedi.

ÖLÜYE DE Mİ SAYGINIZ YOK

Yetki gaspı dışında bir konu daha olduğunu aktaran Çebi, ”Burası 25 Aralık’ta Orkent diye bir şirkete 6 milyon 800 bin liraya satılmış. Bir şirket kim bilmiyorum. Ayrıca burada en az 4 metre genişliğinde bir yol vardı. O kaldırılmış inşaat alanına katılmış. Hadi insanın dirisine saygınız yok. Zamanında burayı alan ama sonrasında belediyeye bağışlayan ve hemen yan taraftaki kabristanlıkta yatanlara da mı saygınız yok.” diye konuştu. 

ARKADAŞIM MEHMET HİLMİ GÜLER…

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e de seslenen Çebi, “Biz en az 60 yıllık arkadaşız. Belediye meclisi ise senin o arkadaşları arasında benden daha kıdemlisi yok. Burada ne yapmak istiyorsun. Teknik alanı kaldırıyorsun yolu kaldırıyorsun ne yapmak istiyorsun. Bütün dosyalara bakacağız nerede hangi iş hangi yandaşa aktarılıyor onu da konuşacağız.” şeklinde konuştu.       

ALTINORDU’DAN BEKLENTİMİZ VAR

Çebi, sözlerini şöyle tamamladı: “İmar planı Altınordu Belediye Meclisi’nde görüşülecek. Bakalım Altınordu Belediye Meclisi kendi yetkilerinin gaspına evet mi diyecek yoksa karşı mı çıkacak. Bizim bir beklentimiz var. Altınordu Belediye Meclisi’nin ‘ey Ordu Büyükşehir Belediyesi sen kendi yetkilerini bil biz de kendi yetkilerimiz bilelim’ diyerek bu işi onaylamamasını ve şehre sahip çıkmasını bekliyoruz.” Kaan Özel

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
FİSKOBİRLİK 10 BİN TON FINDIK ALDIÖnceki Haber

FİSKOBİRLİK 10 BİN TON FINDIK ALDI

İHRACATÇI REKOR KIRDI KAZANDI ÜRETİCİ YİNE KAYBETTİ  Sonraki Haber

İHRACATÇI REKOR KIRDI KAZANDI ÜRETİCİ Yİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar