Ordu
DOLAR15.8421
EURO16.7461
ALTIN926.83
reader

YETENEK AVCISI PROJE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YETENEK AVCISI PROJE
Abone ol
“Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter Ki Keşfedilsin” projesi Ordu’da devam ediyor. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje 07-13 yaş arası çocukları kapsıyor. Proje ile spora başlayıp yetenekli bulunan sporculara, spor malzemesi desteği sağlanacak.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan, Gençlik ve Spor İl Müdürü  Mustafa Genç, “Toplumun hızla yaygınlaşan teknoloji ve internet bağımlılığı günümüzde hızla yayılmaktadır. Çocukların psikomotor gelişimleri için sosyal aktivite ve sportif  etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklar, bütün gün boyunca evde saatlerce bilgisayar başında oyun oynadığından dolayı gelişiminde büyük ölçüde olumsuz yönde etki görülmektedir. Bu bağlamda “Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin.” Sloganı ile harekete geçireceğimiz projemiz yeni nesli harekete geçirecek olup, sporun gelişmesini, geniş tabana yayılmasını, sağlıklı bir nesil arzusu ve bununla beraber kötü alışkanlıkları ve şiddeti önleyerek sporun birleştirici gücünü kullanacağız” dedi.

Hedef olimpiyatlar

Söz konusu projemiz doğrultusunda Ordu İlimizin 19 İlçesinde bizlere düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirerek ülkemizde sporu genç nesillere aşılamak diyen Genç, “Gençlerin spora teşvik edilmesi, yeni yetenekler kazandırmak, sporcuları doğru branşlara yönlendirmek ve bunun sonucunda Sporcu Eğitim Merkezlerine (SEM) ve Türkiye Olimpiyatlar Hazırlık Merkezlerine yeni sporcular kazandırmak en önemli hedeflerimizdir. Bu hedefler doğrultusunda projemizin en önemli hedef kitlesi olan gençlerimize sihirli dokunuşları antrenörlerimiz eşliğinde sağlayıp; yaz spor okulu faaliyetlerini zenginleştirip lisanslı sporcu sayısını arttırarak kulüplerimize yeni yetenekler keşfetmeyi hedeflemekteyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in himayelerinde sürdüreceğimiz projede antrenörlerimiz ve spor uzmanlarımız tarafından yetenekleri keşfedilen sporculara en iyi sportif eğitim alma imkânı sağlayıp, spor malzemesi desteği vereceğiz” diye konuştu.

Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin projesi kapsamında; 100 antrenör, 20 spor uzmanı, 1 spor psikoloğu, 1 spor fizyoterapisti, 1 beslenme uzmanı görev yapacak. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Likit kömür satın alınacaktırÖnceki Haber

Likit kömür satın alınacaktır

GALİBİYETİ UNUTTUK!Sonraki Haber

GALİBİYETİ UNUTTUK!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar