VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1091
EURO18.2174
ALTIN1016.7
reader

YUNUS İNSANLIĞIN DERTLERİNE DEVADIR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YUNUS İNSANLIĞIN DERTLERİNE DEVADIR
Abone ol
Yunus Emre’nin 700. yıl dönümü sebebiyle UNESCO tarafından ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” anısına düzenlenen etkinlikler tamamlandı.

Yunus Emre Türbesi’nde yapılan etkinlik açılışının ardından Yunus Emre’yi anmak, onun dünyasını anlamaya çalışmak, kültür dünyasına mütevazı bir katkı sunmak amacı ile çeşitli il ve üniversitelerden gelen yazar ve profesörlerin katılımıyla Ünye Ticaret Odası Salon’unda sempozyumlar düzenlendi.

Sempozyumun birinci gününün ilk oturumuna Prof. Dr. İlhan Ekinci başkanlığında Prof. Dr. Orhan Kemal Tavukçu, Prof. Dr. Harun Yıldız, Prof. Dr. Haşim Şahin konuşmacı olarak katılırken ikinci oturumunda ise Prof. Dr. Salim Küçük başkanlığında Prof. Dr. Gıyasettin Aytaş, Prof. Dr. Erdoğan Boz, Yazar Mustafa Özçelik, Dr. Öğretim Üyesi Esra Kirik çeşitli konularda bilgilendirmelerde bulundu.

YUNUS EMRE ‘SEVGİDİR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler açılış etkinlikleri programında bir konuşma gerçekleştirdi Başkan Güler konuşmasında, Yunus Emre tek kelime ile anlatılacaksa bu kelimenin sevgi olduğunu ifade etti. Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ben gelmedim dava için benim işim sevi için dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim. Bugün değerli Yunus dostlarımızla Yunus Emre’yi hem anıyoruz hem de Yunus Emre ve Türkçe Yılı’nı kutluyoruz. Dünyamızın büyük ihtiyacı olan Yunus Emre’nin sevgisini buradan bütün dünyaya sunmak istiyoruz. Yunus Emre tek kelime ile ifade edilecekse bu sevgidir. Allah sevgisidir, insan sevgisidir. Bütün yaratışlara olan sevgidir. Dünyanın içinde bulunduğu buhrana ilaçtır, şifadır. Yunus Emre’yi sadece anlamak yetmez, onu içselleştirerek ruhumuzun değişmez bir parçası olarak hayatımızı sürdürmemiz gerekir. Türkiye’nin diğer yerlerinde olduğu gibi Yunus Emre Ünye’mizde bir aşk ile takip edilen, hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. İnsan hakları beyannamesinden daha önemlidir şu cümlesi dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim. Yunus Emre bütün dünya için bir çözüm manzumesidir.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ Kİ DOĞDUN BÜYÜK USTA Önceki Haber

İYİ Kİ DOĞDUN BÜYÜK USTA 

KEMAL SAYAR’DAN MERHAMET DERSİSonraki Haber

KEMAL SAYAR’DAN MERHAMET DERSİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar