VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9499
EURO18.4114
ALTIN1034.4
reader

ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI 
Abone ol
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü, törenlerle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına, Şarkiye Mahallesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı ile başlandı. Burada düzenlenen programda Vali Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu. Akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Atatürk Anıtı’ndaki program sona erdi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Ordu Valiliğinde düzenlenen tebrikat töreni ile devam edildi. Burada düzenlenen törende, Vali Tuncay Sonel, beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte protokol mensuplarının, daire müdürlerinin, siyasi parti temsilcilerinin, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü kutlamalarına, Ordu Lisesi önündeki tören alanında düzenlenen kutlama programı ile devam edildi. 

 

Vali Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, törene katılanların bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

 

Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Teğmen Bahar Yılmaz yaptı. Teğmen Yılmaz yaptığı konuşmada, “Bugün; 99 yıl önce, 1922 yılında Kocatepe’de, Dumlupınar’da, Afyon Ovasında sırtında mermi taşıyanların, silahını kapıp cepheye koşanların, azmi engel tanımazların, haksızlığa, zulme ve esarete karşı mücadele edenlerin, Başkomutan Mustafa Kemal’in ilk hedef gösterdiği Akdeniz’e doğru ileri koşanların sel olup İzmir’e aktığı bir gündür. 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusunun kendisini esir etmek isteyen yayılmacı ve istilacı güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekün verdiği bir savaşla ulusal benliğini kurtardığı ve zafer destanını yazdığı gündür” dedi.

 

Teğmen Bahar Yılmaz’ın konuşmasının ardından Jandarma Er Erdin Akbulut, “Zafer Türküsü” adlı şiiri seslendirdi. 

 

Törende bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine vurgu yaparak, “Özellikle gençlerimize, çocuklarımıza bu ülkenin nasıl kurtulduğunu, nasıl bu günlere geldiğini, nasıl yokluklar içerisinde kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle, ülkenin dört bir yanında nice canların bu topraklara feda edilerek, renklerini şehitlerimizin kanlarından alan beyaz al yıldızlı al bayrağımızın ne zorluklarla kazanıldığını bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

 

Konuşmasında gençlere de seslenen Vali Sonel, “Ne olur çok çalışalım. Tarihimizi çok iyi öğrenelim. Geleceğe güvenle bakalım. Bize bu aziz vatanı emanet eden ecdadımızı Başkomutan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi unutmayalım. Geçmişte olduğu gibi bugün de yurt dışında ve yurt içinde canını bu aziz vatana feda eden kahramanlarımız var. Askerimiz, jandarmamız, emniyetimiz, korucularımız, güvenlik güçlerimiz, öğretmenlerimiz, kamu görevlilerimiz, yurdun dört bir yanında hiç gözünü kırpmadan bu vatan uğruna şehit olanlar var. Ordu’muzun 19 ilçesinde 399 şehidimiz, 522 gazimiz var. Yılın belirli gün ve haftalarında değil, fırsat buldukça şehit ailelerimizi, gazilerimizi ziyaret edelim. Onların kıymetini bilelim. Eğer bir anne baba bu vatana evladını şehit vermişse, onlar bizim başımızın tacıdır. Onlar için ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

 

Vali Sonel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum itibariyle bir yıldız gibi parlamaktadır. Maalesef geçmişte olduğu gibi şimdi de, gelecekte de hainler olacaktır. Eğer biz, bu birlik ve beraberliğimizden taviz vermezsek, çok çalışırsak, bize düşen görevin en iyisini yaparsak, gelecek Türkiye’sinde ülkemiz daha güçlü olur. 

 

Konuşmaların ardından yapılan tören geçişi ile Ordu Lisesi önündeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kulama programı sona erdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE CHP’DEN ZAFER BAYRAMINA GENÇ TEMSİLCİÖnceki Haber

PERŞEMBE CHP’DEN ZAFER BAYRAMINA GENÇ TE...

GÜLYALI’DA SELÇUK BALCI KONSERİYLE ZAFER COŞKUSU ZİRVE YAPTISonraki Haber

GÜLYALI’DA SELÇUK BALCI KONSERİYLE ZAFER...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar