Ordu
DOLAR15.5059
EURO16.1597
ALTIN901.86
reader

ZAFERİMİLLİ’DE YAŞANAN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM GÖZ KAMAŞTIRIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZAFERİMİLLİ’DE YAŞANAN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Abone ol
Altınordu Belediyesi, tarihi doku, kent kimliği ve kent estetiği öncelikli yürüttüğü çalışmalarıyla Zaferimilli mahallesinin tarihi sokaklarını yeniden ilgi odağı haline getirdi. Başkan Aşkın Tören, “Çağdaş şehircilik anlayışıyla zamanın ve mekânın ruhuna uygun çalışmalarımız Zaferimilli mahallemizi yeniden tarihi dokusuna, geçmiş hikayesine uygun bir konuma taşıyacak” dedi.

Zaferimilli Mahallesi’nde yapılan çalışmalarla yenilenen Uğurveren sokak ile başlayan değişim ve dönüşüm Polat sokak ve Dr. İsmail Engin caddesi ile devam etti.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının sonunda yenilenen tarihi sokaklar vatandaşların ilgisini ve beğenisini topluyor. Zaferimilli Mahallesi Uğurveren Sokağın ardından yine Aziziye, Taşbaşı ve Zaferimilli Mahallelerini birbirine bağlayan Dr. İsmail Engin Caddesi ile Polat Sokakta yapılan çalışmalar sonrasında yepyeni bir çehreye kavuştu.

 

ESTETİK VE GÖRSELLİĞİ İLE ŞEHRE RENK KATACAK

Altınordu Belediyesi’nin Zaferimilli Mahallesi Polat Sokak ve Dr. İsmail Engin Caddesinde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından ara vermeden başlayan üstyapı çalışmaları ile yollar ve kaldırımlar tamamen yenilendi. Estetik görünümü ve görselliği ile sokakları renklendiren begonit taşı ile döşenen tarihi sokak ve caddeler hem ilk defa sağlıklı altyapıya kavuştu hem de şehrin yeni yüzü olmaya aday alternatif yaşam alanlarına dönüştü.

“ŞEHRİMİZİN GÜZELLİĞİNİ DAHA DA GÖRÜNÜR KILACAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Şehir genelinde alt ve üstyapı çalışmalarını yoğun bir mesai ile sürdürdüklerini ifade eden Başkan Aşkın Tören, “modern ve yaşanabilir şehir hedefimize her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Zaferimilli Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz tarihi sokaklarımızdaki kent kimliği ve geleneksel dokunun yaşatılması öncelikli çalışmalar mahallemizi yeniden şehrimizin cazibe merkezlerinden biri haline getirecek. Mahallemiz hem tarihi geçmişi hem de bugün kavuştuğu estetik ve görsel güzelliği ile yerli ve yabancı misafirlerimizin ilgi odağı olacaktır, diye düşünüyorum.

Şehrimizin güzelliğine güzellik katacak, yaşanabilirliğini, ulaşılabilirliğini ve görünürlüğünü artıracak bu tür estetik dokunuşlarımız tarih kokan mahallerimizde devam edecek” şeklinde konuştu.

 

MUHTAR BUĞRA GÖK VE MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN TÖREN’E PANKARTLI TEŞEKKÜR

Zaferimilli mahallesinde tamamlanan çalışmaların ardından Muhtar Buğra Gök, mahalle sakinleri adına sokağa astığı “Sen varsan her şey tamam. Tarihi sokaklarımızı tarihinin en büyük hizmetlerine kavuşturan Altınordu’nun altın kalpli başkanı Sayın Aşkın Tören’e sonsuz teşekkürler” yazılı pankart ile teşekkür etti.

Mahalle Sakinleri ise; “Mahallemizde tarihi yapıya uygun güzel bir çalışma yapıldı. Mahallemiz gerçekten çok güzel oldu, eski haliyle yeni hali arasında çok büyük fark var. Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyoruz” sözleriyle duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VATANDAŞLARIN TOPLU ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLDÜÖnceki Haber

VATANDAŞLARIN TOPLU ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLD...

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Ordu ilinin bazı ilçelerinde okullarda eğitime 1 gün ara verildi.Sonraki Haber

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle O...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar