ÇETE'NİN, KAOS PLANI MI?

Bu yazının başlığını söyle de koyabilirdim: ÇETE'NİN, ULUS DEVLETLERLE SORUNU NE?
Bu başlık fikirlerini bir tez halinde birleştirirsek, şu soru çıkar ortaya:
Üst DerinÇete, ulus devletleri yıkmak için uluslar arası savaşların yanısıra, iç savaşlar ve dolayısıyla iç kaoslar çıkarma projesini mi uyguluyor?
Bu sorunun bana göre cevabını, bir makalenin hacmine sığdırma adına (kutsal rakam sayılan) yedi madde içinde vermeye çalışayım:

1. Genel olarak kapitalizmin, dolayısıyla onun küresel diktatorya kurmak isteyen küreselci Üst DerinÇete biçiminin ulus devletler siyaseti temele şudur: "Böl, ger, kaosa sok ve savaştır!" Bu plan onun tabiatında vardır; tek dünya diktatoryası kurma yolunda "Olmazsa olmaz"ıdır.

2. Üst DerinÇete'nin en öncelikli amacının ulus devletleri yıkmak olduğunu, (özellikle Yugoslavya, Afganistan, Irak, Suriye ve Libya "başarı"larından sonra) Türkiye'deki gizli/ açık faaliyetlerinden de anlıyoruz.
Yani, Türkiye'de son otuz kırk senedir olup bitenlere bir göz attığımızda, Çete'nin böyle bir sabit projesi olduğunu gösteren açık belirtileri tesbit edebiliyoruz. Yani Çete'nin, Türkiye'de (de) etnik, dinsel ve "cins"sel bölünmeleri, gerilimleri ve çatışmaları da organize edip kışkırttığını biliyoruz: PKK'ya/ FETÖ'ye ve onların çeşitli türevlerine verilen destekten tutun da; Maraş ve Sivas Katliamları'nın örgütlenmesine; Gezi'den tutun da, "İki Ayyaş" milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmasına, hatta türban ısrarına ve krizine; Seyh Said'in/ Seyyid Rıza'nın heykellerinin dikilmesinden, adlarının caddelere koyulmasından, "andımız"ın kaldırılmasına; Abdulhamid'in savunulmasından, tutun da, örneğin Ezel, Çukur vb. gibi iğrenç televizyon dizilerindeki/ Netflix filmlerindeki; Orhan Pamuk/ Elif Schafak vs.'nin kitaplarındaki subliminal mesajlara kadar, bu böyledir.

3. Çete, "kaset"leriyle birlikte iktidara getirdiği ve orada tuttuğu "eleman"larını ve "eş başkanlar"ını deyim yerindeyse deli tavuk gibi oynatır/ döndürür. Onlara hem her dalavereyle seçim kazandırır, hem de onlara bağıra çağıra söylettiklerinin tam tersini yaptırır, tükürdüklerini yalatır. Bu oyunlarıyla, onlara ve halka, "Âlem buysa, kral benim!" sinyalini verir. Bunları algılayan ve ekonomik koşulların baskısı altında inleyen halk, sadece hükümete karşı değil, aynı global oyunun bir parçası olan muhalefete karşı da güvenini yitirir. Bütün bunlar, Çete'nin iç çatışma ve kaos çıkarma projesinin tıkır tıkır işlemekte olduğunun açık belirtileridir.

4. Çete'nin iç savaş ve kaos çıkarma yolundaki başarılarının en bariz örneklerinden biri, "göçmen kakalama" (benim naçizane uydurduğum bir kavramdır) siyasetidir. Ulus devletlerde bölünme, gerilme, kaos ve çatışma çıkarmanın ve onları sonunda yıkılmaya mahkum etmenin en "başarılı" yollarından biri de, "göçmen kakalama poltikası"dır. İlginçtir ki, hem insanların dinsel ve etnik çatışmalar - ki bunları da Çete kışkırtır - nedeniyle yurtlarından edilmelerinde; hem onların, getirildikleri ulus devletlerde karıştıkları gerilim ve çatışmalarda; hem de onları geldikleri gibi memleketlerine postalamak isteyen "parti"lerin finansmanında ve örgütlenmesinde Çete'nin pis parmağı vardır.

5. Yukarıda tekrarla sözünü ettiğim milleti/ ulusu "Böl, ger ve çatıştır!" siyasetinin uygulamalarından biri de gelir dağılımındaki adaletsizliğin fakir halkın gözüne gözüne sokulmasıdır. Çete, yerel unsurları aracılığıyla "lider"leri ve yönetici sınıfı lüks içinde yaşatır. Saray... Şatafatlı iftarlar... Koruma orduları... Mecliste sudan ucuz yemek yenebilmesi... Markalı/ pahalı tesettürle yüksek fiyatlı ciplere binilmesi... Bebeklere pırlanta yüzük takılması vs., vs... bundandır.

6. Çete'nin ulus devletleri yıkma yolundaki en büyuk projesi, dünya çapında digital paraya geçerek, ülkelerin iplerini/ yönetimini tek bir dünya bankasının emrine vermektir. Küreselci Üst DerinÇete, bunu başardığı anda ulus devlet(ler)in defterini tamamen dürmüş olacaktır. Kendi parasını kullanma hakkını kaybeden ulus, bağımsızlığını da kaybedecektir. Türkiye ekonomisinin küreselci bir Bey ile küreselci bir Hanımefendinin eline bırakılmasını, küreselci müesses nizam dikte etmiştir. Hatta (Batı'yla çelişki içindeymiş gibi gösterilen) Çin'de ve Rusya'da bile, - Türkiye'deki gibi - Çete'nin digital paraya geçirerek kontrol etme planı tıkır tıkır işlemektedir.

7. İnsanlara tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de, yaklaşık üç sene boyunca plandemi terörünün uygulanması; "iklim değişikliği" yalanının ve terörünün ısrarla sürdürülmesi; "LBGT hakları" adı altında insanlar ve cinsiyetler arasında ɓölünmeler, gerilimler ve çatışmalar yaratılmak istenmesi... de kaos ve ulus devletleri tasfiye amaçlı oyunlardır. İlk ikisinin arkasında taşeron olarak özellikle Dünya Sağlık Örgütü (!) vardır; sonuncunu, Çete'nin has elemanlarından George Soros finanse etmektedir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Şekeroğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ordu Olay Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ordu Olay Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ordu Olay Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.