Ordu
DOLAR18.6474
EURO19.6789
ALTIN1078.2
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

1919 ruhunu bitiremezsiniz…

Çapsız yobazların Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığı  bu kez Milli Mücadele’nin başladığı kent Samsun’da hortladı.

Suç dosyaları kabarık iki karanlık tip, Atatürk Parkı’nda bulunan ve kentle özdeşleşen Onur Anıtı’nda Ata’nın bindiği atın ayağına ip bağlayarak heykeli sözüm ona yıkmaya kalkıştı. Kentin ortasında yer alan anıta, hem de tan ağaramaya başladığı sırada alçak saldırıyı hangi cesaretle gerçekleştirdikleri gizemini koruyor. İkisi de tutuklanan karanlık şahısların arkasında kimlerin bulunduğunu ortaya çıkarmak artık emniyetin sorumluluğunda.

Onların asıl amacı hain eylemlerinin gerçekleşmesi ile provokasyon yaratıp, kentte ve yurt genelinde karışıklığa yol açmaktı. Samsun halkı bu oyuna gelmedi. Sağ duyusunu bir kez daha göstererek, tek yumruk halinde Atası’na sahip çıktı. Onur Anıtı önünde toplu halde süren nöbetler halkın daha bilinçli şekilde Ulu Önderine olan sevgisinin  kanıtı. Sağ düşünceli veya sol düşünceli, tüm Samsun halkı  çirkin oyuna gelmeyerek yurtlarına ve Atatürk’e olan  saygılarını cümle aleme  gösterdi.

Hiç kimse çıkıp da sabıkalı tiplerin meczup olduğunu dile getirmesin. Biri kalkıştığı çirkin saldırıyı zaten açıkça savunuyor. Bu da alçak girişimlerini bilinçli ve isteyerek yaptıklarını gösteriyor. Ülkeyi emperyalizmin boyunduruğundan kurtaran, kendileri dahil Türk halkını özgürleştiren Atatürk’ün kim olduğunu bilmeyecek kadar sığ ve cahiller. Böyle karanlık kafalar, serseri mayın gibi ortalıkta geziniyor, nerede patlayacağı bilinmiyor? Lakin, gönülleri yurt ve Atatürk sevgisiyle dolu Türk halkı, son Samsun örneğinde olduğu gibi  azınlıkta olsalar da bunlara asla geçit vermiyor.  Bu tip insanların cesaretinin bazı yazarların, gazetecilerin ve yayınların kurucu lidere olan söylemlerinden, yazdıklarından  ve tutumlarından kaynaklandığı yadsınamaz.  

Fırsatını bulunca Atatürk’e yönelik alçak saldırılarını gerçekleştiren, dil uzatan hainler, Türk halkının Ulu Önder’e olan gönülden sevgisini bitiremeyeceklerini, 1919 ruhunu silemeyeceklerini bir türlü göremiyor ve kavrayamıyorlar. Halkın sert tokadı karşısında afallıyorlar. Aslında her türlü pis eylem ve söylemleri halkı daha da kenetlendiriyor.

Bir devleti yıkmadan kurucusunu yok edemezsiniz. 1919 ruhu ile Samsun’dan başlatılan mücadelenin ardından şehit kanları  ile  kurulan Türkiye Cumhuriyeti yıkılamayacağına göre kurucu lider Mustafa Kemal Atatürk de yok edilemez. Böylesine hain saldırılar anında halk tarafından püskürtülür, gerekli yanıt verilir. Bunlar nafile çabalar. Böyle biline…    

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar