"Kurtulamazsınız! Uyarıyoruz!"

(Dikkat! Bu bir komplo teorisidir. Kimse üstüne alıp gocunmasın).

"Gizli ve Acil!

Yirmi iki sene önce her türlü parasal/ finansal; ideolojik/ manevî; Hürriyet'sel/ medya'sal; türban'sal/ şiir'sel/ yani mağduriyet'sel; <yetmez ama evet>sel/ liboşsal/ bilimum entel'sel/ jöleli'sel/ altan'sal/nazlı'sal/ seçim'sel... vs'sel... gibi çeşitli desteklerle ve oyunlarla sizi iktidara getirdik ve orada tuttuk. Ortak planlarımızı yasal bazda daha rahat uygulayabilmeniz için Başkanlık sistemine geçilmesini de sağladık...

Tamam, iktidara gelebilmek için bize verdiğiniz sözlerin çoğunu yerine getirdiniz. Başarılarınızından sadece bazılarına bir göz attığımızda bile, sizleri taktir etmemiz kaçınılmazdır.

Ancak!

Bu mektubun sonunda biraz daha ayrıntıyla değineceğimiz bir UYARIMIZ hariç! Anayasayı istediğimiz doğrultuda değıştirmeden önce, kendinizi asla kurtulmuş saymayın!

Önce, iktidarınızı taktir ettiğimiz konuları sıralayalım:

- Türk Ulus Devleti'ni tasfiye etmek yolundaki büyük başarılarınız her türlü taktire şayandır. Bu konuda örnekler vermemize gerek yok. Tebrikler!

- Sizden özellikle istediğimiz, "Çok Kültürlü Toplum" planımızı başarıyla uyguladınız: Vatandaşların kendilerini etnik ve dinsel/ mezhepsel/ türban'sal... kimlikleriyle algılamalarını ve ötekilere de bu gözle bakmalarını başarıyla sağladınız. Türk insanını onlarca etnik ve dinsel kimliklere bölmeyi; onları germeyi ve birbirleriyle çatıştırırmayı başardınız. Tebrikler!

- Köylerin boşaltılarak insanların konserve'sel balık istifi gibi şehirlere yığılmaları; bizim zehirli ilaç ve gıdalarımıza, hastahanelerimize mahkum edilmeleri planlarımızı başarıyla uyguladınız. Tebrikler!

- <Dünya ekonomisiyle bütünleşme> adına  tarımı ve hayvancılığı büyük ölçüde tasfiye etmeniz, bizleri ziyadesiyle sevindiren önemli başarılarınızdandır. Tebrikler!

- Sınırlardaki mayınları, göçmenlerimizin sağlıklı hareketi için temizlediniz... Yerel tohumlarınızı yasaklarak, halkı bizim özel tohumlarımıza mahkum ettiniz... Limanlarınızı bizlere sattınız... İstediğimiz yerde maden çıkarmamızın önündeki engelleri kaldırdınız... Ortağımız Avrupa'nın çöplerini aldınız... Tebrikler!

- Pandemi sürecinde de emirlerimize uydunuz; büyük insanlık adına aldığımız önemli kararların vatandaşlarınıza da harfiyen uygulanması konusunda en ufak bir itirazda bulunmadınız. Tebrikler!

- Ortak amaçlarımız olan tek dünya devletini kurma ve bunun için tek dünya bankası digital parasına geçme planlarımızda hükümetinizi Şimşek kadar hızlı şekilde hep yanımızda gördük. Yine, lüzumsuz ulus devletlerin tasfiyesi amaçlı, tek merciden komut alma yolunda önemli bir projemiz olan <İklim Değişikliği ile mücadele> konusunda bizlere desteğiniz tüm dünyaya örnek olabilecek niteliktedir. <Kraldan çok kralcı> zihniyetiyle emrimize uyarak, <Çevre ve Şehircilik Bakanlığı>nın adını, <Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı> yaptınız. Tebrikler!

- Türkiye'yi tarikatlar ve Şeyhler cenneti yapmamıza hiç bir şekilde müdahale etmediniz; tam tersine bu çabalarımızı desteklediniz. Tebrikler!

- Ülkenize, aralarında <bizim çocuklar>ın da bulunduğu milyonlarca göçmen kakalamamıza sesinizi çıkarmadınız. Onların istihdamları için verdiğimiz parayı istediğimiz gibi kullandınız; onlarla ilgili olarak ilettiğimiz emirlere uydunuz. Tebrikler!

- Vs...Vs...

*

Bu başarılarınızı taktir etmekle birlikte, bizim için hayati bir önemi olan <Anayasa Değişikliği> konusunda rehavet içinde olduğunuzu da görüyoruz. Bunu asla kabul edemeyiz!

Biz sizi iktidara getirmeden önce, bize verdiğiniz söz, Anayasayı, Ulus Devleti tasfiye edici biçimde değiştirmekti. Bu konuda, <seçimi kaybettik, ne yapabiliriz!> sözü de dahil, hiç bir bahaneyi kabul etmeyeceğimizi biliniz! Geçen seçimlerde araya adamlarımızı sokup sizi ipten aldık. Bu seçimleri kaybedeceğinizi bizler de biliyorduk; sizler de, muhalefet de...

Anayasa'yı değiştirme konusunda gevşekliğin özürü olmaz. Aklınızı başınıza toplayın! Bizi, elimizdeki <Demokles Kılıçları>nı kınlarından çıkarmaya zorlamayın. Biliyorsunuz ki, bir anda <Varan 1> ile kirli bir deniz damlasına dönüştürmeye başlarız sizi! Bizim indimizde, denizde bir damla olduğunuzu unutmayın.

SON SÖZ: Anayasayı değiştirmek için ivedi toplanınız! Kurtuluşunuz yegâne temeli budur! Akıllı olun!"

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Şekeroğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ordu Olay Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ordu Olay Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ordu Olay Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.