VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan kutlu olsun,
Sevinin çocuklar, övünün büyükler,
23 Nisan kutlu olsun.

Övündüğümüz gurur duyduğumuz dünyada ki tek çocuk bayramı 23 Nisanımız...
Dünyanın dört bir yanından bu bayramı kutlamak için gelen dili ayrı, dini ayrı, ırkı ayrı, ülkesi ayrı çocukların her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Türkiye’ye gelerek, dünyada ki tek çocuk bayramını kutlamak için kendi gibi çocuk arkadaşlarına konuk olmalarıyla birlikte ve bu vesileyle bir arada oldukları sürede insanlığı, dostluğu, kardeşliği, ayrı dilden ayrı dinden ayrı renkten çocukların bir arada olmalarına fırsat sağlayan dünyada tek çocuk bayramı 23 Nisan…
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayram 23 Nisan.
Son yıllarda bu coşku bir takım bahaneler gerekçe gösterilerek, ya ertelendi ya engellendi, ya da önemsiz olduğu söylendi.
Bizim çocukluğumuzdaki o coşku, o heyecan, günler, hatta aylar öncesinden başlayan hazırlıklarla doruğa çıkardı.
Şimdi sadece formalite gösterilerle sembolik bir anlam içeren şekliyle, çocukların coşkusunu her sene daha da söndüren bir sönüklükte geçen, tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş olan bir bayram, 23 Nisan. Bu senede aynı şekilde geçti bu heyecan...
Çocuklarımızın çocukluklarının en önemli hatırası 23 Nisan çocuk bayramımızın neşesi yetişkinlerin kararıyla çocukların ellerinden alınmamalıdır. Onlar bugün çocuk, yarın bu ülkede söz sahibi birer yetişkin insan olacaklardır.
Bunu da asla unutmamalıdır...
Hayatlarının en güzel dönemini çocuklar kendileri yaşamalıdırlar, sadece büyüklerinin çocuklarında yaşadıkları anılarını dinleyerek büyümemelidirler. O coşkuyu onlarda, tam manasıyla sonuna kadar yaşamalıdırlar.
Hayatın en önemli getirisi umut etmektir. Umut gelecektir, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın umutlarını çoğaltmak adına, onlara değer verdiğimizi, onlara ait olan her şeye sahip çıkarak ve saygı duyarak biz yetişkinler ve bizleri yönetenler bu iradeyi göstermek mecburiyetindedirler.
Ulu önder Atatürk; her zaman bunun bilinciyle hareket etmiş, kurduğu bu Türkiye Cumhuriyeti devletini en güvendiği çocuklara bırakmıştır.
"Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eser (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlarım.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar