Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

5 milyon dolar

Sayın okur;

Bugün, '65 yaş üstü evde kal' yasağı kalksın mı kalkmasın mı tartışmasına yandan müdahil olacaktım. Son dakikada 5 milyon doları görünce, çark ettim.

Önce 5 milyon doları TL’ye çevirmeyi düşündüm, ondan da vazgeçtim. Çünkü dolar yerinde durmuyor, bir aşağı bir yukarı inip çıkıyor. O nedenle, 5 milyon dolar olarak okuyun! Önce söyleyene değil, söyletene bak diye düşündüğüm için duyduklarımı ciddiye almadım. Basın (illa da yazılı basın) internetti, sosyal medyaydı her cepheden saldırıya uğradığı için, bayi satışları hızla dibe vurdu. Bu kaçınılmaz olarak ebat küçültmeye, sayfa sayısını azaltmaya kadar gitti. Duyuyoruz; yaygın basında bir zamanların büyük büyük gazeteleri, internet yayınına geçip varlığını orada sürdürmeye çalışacak. Nereye kadar!!!

***
İşte tam da böyle bir zamanda, bir köşe yazarına (kişi ve kurumsal kimlikleri korumak için isim, adres göstermeyeceğim; isteyen, sosyal medyada aradığını bulur!) teklif gelmiş: "Gel bizde yaz, sana 5 milyon dolar!"
Tabii, teklif reddedilmiş: “Kalemimi satmam!!!!”

***
Kimin dediğini şu an hatırlayamadım, para el kiridir, yıkarsın çıkar. Aslolan 35 yıllık birikiminiz, binlerce makale, kitaplarınız, katıldığınız yüzlerce söyleşi programı; sadece yazdıkları ile “kalemin namusunu” korumakla kalmamış, Türkiye’nin de onuru, saygın bir insanı olmuş… Omurgasızlar arasında 5 milyon dolar!
***
Hiç hoşlanmadığım ikinci bir söylem: Al parayı yine istediğini yaz!
Benim, psikolojik bir sorunum yok. Rüzgârın en sert estiği yerde, yıkılmadan ayakta durmak zor olabilir; açlık ve yoksulluk ve çaresizlik içinde kalabilirsin… (Nutuk atmak gibi olacak ama) Damarlarındaki asil kan senin en büyük madalyandır.
***
5 milyon dolar yazara! Peki, transfer ücreti olarak gazetesine ne ödeyeceksiniz. Tabii bunun da açıklanması lazım.
Okur merak eder!

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar